کد خبر: 11114

معاون وزیر بهداشت برای ارائه توضیحات به بازپرس پرونده خمیرهای مرغ و برنج، روز سه‌شنبه در دادسرای کارکنان دولت حاضر می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، ۱۶ مهر ماه سال جاری بود که تعدادی از وکلای دادگستری از معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل نداشتن نظارت بر تولید خمیر مرغ و خمیر برنج به دستگاه قضا شکایت کردند.

مصطفی ترک همدانی همان روز در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها اظهارداشت: در ادامه رسیدگی به پرونده محصولات لبنی دارای روغن پالم، از مراجع قضایی تقاضا کردیم تا به موضوع خمیر برنج و خمیر مرغ که بهداشت سلامت مردم را تهدید می‌کند نیز رسیدگی کند.

براساس اظهارات این وکیل دادگستری، این شکایت به شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت ارجاع شد و بازپرس نیز دستور ارجاع موضوع به کارشناسی را داد تا کارشناسان نظر خود را درباره درستی یا نادرستی آلوده بودن این محصولات اعلام کنند.

وی در مورد خمیر برنج گفت: متأسفانه برخی کارخانه‌ها برنج های نیم دانه را خمیر و با دستگاه‌های خاصل آن را تبدیل به برنج معمولی یا همان دانه بلند کرده و تحت عنوان برنج با کیفیت ایرانی به فروش می‌رسانند.

در همین رابطه یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس از احضار یکی از معاونین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دادسرای کارکنان دولت خبر داد.

وی افزود: این معاون وزیر روز سه شنبه ۱۱ آذرماه برای ارائه توضیحات تکمیلی نزد بازپرس پرونده حاضر خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری