کد خبر: 11111

معاون رئیس‌جمهور عراق که به لبنان سفر کرده است، اظهار داشت آنچه در سوریه رخ می‌دهد مقدمه‌ای برای هدف قرار دادن لبنان و همچنین ایران است.

به گزارش قم خبر ؛ تسنیم به نقل از خبرگزاری دولتی لبنان خبر داد، «نوری المالکی» معاون رئیس‌جمهور عراق، یکشنبه به دعوت «حزب‌الله» از موزه گردشگری جهادی «ملیتا» در منطقه اقلیم «التفاح» در جنوب لبنان بازدید کرد.

مالکی در جریان این بازدید در سخنانی گفت: «داعش و خلف‌ آن القاعده، حزب بعث و طائفه‌گراها همه دست پرورده کسانی هستند که می‌خواهند حرمت و حاکمیت امت اسلامی و این منطقه و این کشور (لبنان) را نقض کنند همانگونه که در افغانستان و سوریه انجام شد.»

وی تأکید کرد: «هدف از توطئه و تخریبی که در سوریه رخ می‌دهد، تنها عراق و سوریه نیست بلکه این حوادث مقدمه‌ای برای هدف قرار دادن لبنان و همچنین ایران است.»

معاون رئیس‌جمهور عراق افزود: «امروز می‌گویم تا زمانی‌که هدف (توطئه‌گران) نابود کردن زیر ساخت‌های این منطقه، حاکمیت، اهانت به مقدسات آن و حرمت آن باشد، دفاع از همه این مناطق برای ما یک وظیفه مقدس است؛ یعنی اینکه سدی بزرگ که پشت آن پر از خون است اگر این سد بشکند کل منطقه غرق خواهد شد.»

نوری المالکی در ادامه سخنانش با بیان اینکه «نبرد ما با تروریسم و حامیان مالی آنها است»، تصریح کرد: «آنها نمی‌خواهند ما متحد باشیم بلکه می‌خواهند ما فقط دنباله‌رو باشیم. ما از دوستی کردن با کسانی که با ما صادق باشند، استقبال می‌کنیم و درها را بر روی همه باز می‌کنیم و با همه تعامل می‌کنیم. ولی دولت شرور اسرائیل از این قاعده مستثنی است.»

وی افزود: «ما به آینده هر چند سخت، بسیار امیدوار هستیم. راه دشوار است ولی کسانی‌که از صعود به قله‌ها بترسند برای همیشه روزگار در ته دره زندگی می‌کند. به اذن خداوند و با همت مبارزان صعود خواهیم کرد. من این مقاومت را به شما و به همه شهدا و مبارزان تبریک می‌گویم.»

سایت خبری «لبنان فایلز» نیز نوشت نوری المالکی در جریان سفرش به لبنان همچنین با «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان دیدار و با او درخصوص اوضاع منطقه رایزنی کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری