کد خبر: 11097

رئیس ستاد راهپیمایی حماسی اربعین تهران گفت: راهپیمایی اربعین تهران با عنوان "جاماندگان کوی عشق" در ۲۲ آذر (روز اربعین) و از سه مسیر به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می شود..

به گزارش قم خبر ؛ اصحاب کریمی رئیس ستاد راهپیمایی حماسی اربعین تهران -جاماندگان کوی عشق- در گفتگو با بسیج پرس ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با اشاره به برگزاری راهپیمایی اربعین در تهران و حرکت به سمت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: ستاد راهپیمایی حماسی اربعین سال گذشته توسط نیروهای مردمی، هیئات مذهبی، پایگاه های مقاومت بسیج، مدارس و دانشگاه ها و ارگان های مردمی ولایت مدار شکل گرفت. سال گذشته برای اولین بار راهپیمایی سراسری از میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برپا شد و مردم با عزاداری، سینه زنی و برپایی ایستگاه های صلواتی این مسیر ۱۷ کیلومتری را پیاده پیمودند.

کریمی با اشاره به این مطلب که با توجه به عزاداری سال های گذشته در نجف و کربلا، پیاده روی اربعین تهران با همان شیوه و سبک عزاداری برپا می شود گفت: ستاد راهپیمایی حماسی اربیعن سال ۹۳ تشکیل شده و به دلیل وسعت و استقبال مردم این راهپیمایی در شهر تهران از سه مسیر انجام می شود .

وی ادامه داد: مسیر اول از میدان امام حسین (ع)، خیابان ۱۷ شهریور، میدان خراسان، خیابان شوش، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام و در انتها حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) است. مسیر دوم میدان آزادی، خیابان آزادی، اتوبان شهید نواب صفوی، میدان بهمن، خیابان شهید رجایی و حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) و مسیر سوم از امامزاده حسن (ناحیه بسیج حبیب بن مظاهر)، خیابان امین الملک، خیابان قزوین، میدان ۹ دی، پل جوادیه، میدان بهمن، خیابان شهید رجایی و حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) است. حرکت از تمام مسیرها صبح روز اربعین (۲۲ آذر) ساعت ۷ و ۳۰ با تلاوت قرآن کریم و مداحی آغاز می شود.

رئیس ستاد راهپیمایی حماسی اربعین تهران با بیان اینکه در بین عزادارانی که در راهپیمایی حضور دارند پرچم های "یالثارات الحسن (ع)" توزیع می شود گفت: به جز این سه مسیر از شهرک های اطراف استان تهران، اسلامشهر، ورامین، قیام دشت و پاکدشت نیز مسیرهایی تعیین شده است که در نهایت به سه مسیر اصلی می پیوندند و با شعار لبیک یا حسین(ع) این مسیر را به یاد حضرت اباعبدالله (ع) و یارانش می پیمایند و خودشان را تا نماز ظهر روز اربعین به حرم سیدالکریم (ع) می رسانند.

وی با بیان این مطلب که شهرداری تهران و سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) کمک های خوبی را با هدف هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه انجام داده اند گفت: از برنامه های این ستاد استقبال خوبی شده و تلاش می کنیم تا این راهپیمایی به بهترین شیوه انجام شود و از آحاد مردم نیز دعوت می کنیم تا در این عزاداری شرکت کنند.

رئیس ستاد راهپیمایی حماسی اربعین تهران در خصوص استقبال خوب سال گذشته مردم از این راهپیمایی گفت: سال گذشته حضور مردم حدود ۳۰ هزار نفر ارزیابی شد و امسال که این مراسم در سه مسیر انجام می شود تخمین می زنیم تا ۱۵۰ هزار نفر در این راهپیمایی شرکت کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری