نماینده تهران در مجلس نسبت به گنجاندن تبصره‌ها و احکام دائمی در لایحه بودجه ۹۴ توسط دولت انتقاد کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ابتدای نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان و در جریان رسیدگی به طرح دائمی شدن احکام لوایح بودجه سنواتی، اظهار داشت: ما چندین هفته است که در مجلس بررسی طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را آغاز کردیم و به سرعت در حال تصویب مواد آن هستیم اما خبرها حاکی از این است که دولت در جریان تنظیم بودجه ۹۴ تبصره‌های زیادی را در آن گنجانده است.

وی در ادامه خطاب به هیئت رئیسه مجلس گفت: با دولت مذاکره کنید چرا که قرار بود تنها ارقام در بودجه بیاید و احکام آن در طرح مذکور به تصویب برسد. بنابراین اگر قرار باشد با عجله و زحمت، مجلس احکام بودجه را به تصویب برساند و دولت دوباره در لایحه بودجه تبصره بیاورد، سبب تناقض و زحمت می‌شود.

توکلی همچنین از هیأت رئیسه مجلس خواست تا این موضوع را هر چه سریعتر پیگیری کند.

در ادامه این جلسه ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست ساعتی از صحن علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: مسئولین و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در جریان مصوبات مجلس هستند و بودجه سال ۹۴ را باید با نگاه به این مصوبات ارائه کنند.

وی همچنین گفت: البته مذاکرات را هم با دولت خواهیم داشت و اگر در بودجه ۹۴ برخی موضوعات مغفول بود، نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق با توجه به مصوبات مجلس و با هدف تامین نظر دولت به بررسی لایحه می‌پردازند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری