رهبر شیعیان ترکیه گفت: صهیونیست‌ها حامیان اصلی جریان‌های تکفیری در منطقه هستند.

به گزارش قم خبر , شیخ صلاح الدین در گفت‌و‌گو با تسنیم ، با اشاره به جریان‌های تکفیری منطقه و اقدامات آن‌ها اظهار داشت: وجود و فعالیت جریان‌های تکفیری همانند سرطانی برای منطقه مشکل آفرین شده است.

رهبر شیعیان ترکیه با اشاره به ضربه‌های جریان تکفیری به اسلام افزود: جریان‌های تکفیری و داعش با اقدامات وقیح خود ضربات زیادی به اسلام وارد کرد و جلوی پیشرفت مادی و معنوی اسلام را گرفتند.

شیخ صلاح الدین بیان کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد پیش از شکل گیری و فعالیت‌های گروه‌های تکفیری گرایش به اسلام در غرب و شرق بیشتر بود اما الان با اقدامات این گروه‌ها گسترش اسلام در جهان محدود و کم شده است.

وی با تاکید به مقابله با جریان‌های تکفیری در منطقه عنوان کرد: گروه‌های تکفیری و داعش در منطقه اقداماتی را انجام می‌دهد که انسان از بیان آن‌ها حیا می‌کند، مسلمانان باید در برابر این سرطان ایستادگی و مقاومت داشته باشند تا نجات پیدا کنند.

رهبر شیعیان ترکیه با تاکید به برخورد نظامی با گروه‌های تکفیری و داعش در منطقه تصریح کرد: غیر از برخورد نظامی باید با گروه‌های تکفیری برخورد فرهنگی صورت بگیرد تا جوانان فریب افکار جاهلانه این گروه‌ها را نخورند.

شیخ صلاح الدین با تقدیر از برگزاری کنگره جریان‌های تکفیری توسط ‌ایران اظهار کرد: برگزاری این کنگره که با همت و تلاش آیت الله مکارم شیرازی صورت گرفت که کار بسیار عظیم و مناسبی بود.

وی گفت: همه علمای سنی و شیعه در این کنگره بر تداوم مبارزه علمی با جریان‌های تکفیری تاکید کردند و بهترین راه حل مبارزه با داعش و گروه‌های افراطی را برگزاری این کنگره‌ها دانستند.

رهبر شیعیان ترکیه با تاکید بر آثار مهم کنگره جریان‌های تکفیری بیان کرد: این کنگره آثار بسیار خوبی داشت که یکی از آن‌ها یک دل شدن و همراهی مسلمانان با یکدیگر در برخورد با جریان‌های تکفیری است.

شیخ صلاح الدین با اشاره به تداوم کنگره جریان‌های تکفیری عنوان کرد: نباید این گونه مراسم‌ها محدود و خلاصه باشد و باید سعی شود تا با استمرار آن به مقابله با جریان‌های تکفیری پرداخت.

وی با اشاره به ریشه‌های جریان‌های تکفیری تصریح کرد: فتنه سرطانی که در این منطقه به وجود آمده ‌صد‌ها سال پیش توسط انگلیسی‌ها در قبال اتحاد اسلام در شخصیت عثمانی تشکیل شد و در زمان لزوم انگلیس از آن استفاده می‌کرد.

رهبر شیعیان ترکیه خاطرنشان کرد: امروز ‌صهیونیست‌ها با تشکیل و حمایت از گروهک تکفیری داعش استفاده‌های ابزاری خود را می‌کنند و اهداف خود را به این وسیله پیگیری می‌کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری