کد خبر: 11061

روسیه بار دیگر اعلام کرد که به صورت همه جانبه از سوریه حمایت و برای مقابله با تروریست‌ها این کشور را همزمان با سامانه موشکی «اس.۳۰۰» به مدرن‌ترین سلاح‌های جنگ شهری نیز مجهز خواهد کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «ولید معلم» وزیر خارجه سوریه چهارشنبه (۵ آذر) عازم روسیه شد و با مسئولان روس از جمله «ولادیمیر پوتین» و «سرگئی لاوروف» رئیس جمهور و وزیر خارجه روسیه دیدار کرد.

رئیس جمهور روسیه در دیدار با وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که مسکو به تعهدات خود در قبال حمایت از سوریه در مبارزه با تروریسم پایبند است.

روزنامه «الوطن» سوریه به نقل از منابع دیپلمات غربی در مسکو گزارش داد که روسیه در این دیدار اعلام کرده است که در همه زمینه‌ها از جمله نظامی، به سوریه کمک خواهد کرد و در حمایت نظامی خود از دمشق در مقابله با تروریسم کاملا متعهد است.

به گفته این منابع، دمشق علاوه بر موشک‌های «اس-۳۰۰» سلاح‌های دیگری را دریافت خواهد کرد که برای نابودی تروریست‌ها در جنگ شهری کاربرد دارد.

این منابع در ادامه تأکید کردند: مسکو بیش از هر وقت دیگری مصمم است تا از سوریه به صورت قانونی حمایت کند و راه را به روی مداخلات غیرقانونی خارجی ببندد؛ این مسئله خود به دو معناست؛ یا اینکه درگیری میان مسکو و واشنگتن در هفته‌های آتی شدت خواهد گرفت... یا اینکه واشنگتن اعتراف کرده است که راه حل بحران سوریه از طریق روسیه است که این مسئله به معنای شدت گرفتن اختلافات آمریکا و ترکیه و آمریکا عربستان خواهد بود».

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری