کد خبر: 11049

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم در گفت و گو با قم خبر:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: 27 نسل از فرزندان موسی بن جعفر(ع) در شهر مقدس قم مدفون هستند.

به گزارش قم خبر، حجت الاسلام والمسلمین شوذب شیری بااشاره به نسل پر برکت موسی بن جعفر(ع) در قم، اظهارداشت: 27 نسل از فرزندان موسی بن جعفر(ع) در شهر مقدس قم مدفون هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم به 445 امامزاده موجود در شهر قم، اشاره کرد و افزود: حضرت معصومه(س)، امامزاده محمدبن اسحاق، شاه حمزه پسرموسی بن جعفر(ع)، امامزاده ابراهیم، امامزاده جعفر، امامزاده جمال (ع) از امامزادگان در قم از نسل موسی بن جعفر(ع)هستند.

 

وی بااشاره به نوادگان موسی بن جعفر(ع) در شهرهای تابع استان قم، بیان کرد: امامزاده طیب و طاهر، امامزاده خدیجه خاتون، فاطمه خاتون، زینب خاتون، مریم خاتون، رقیه خاتون، در قنوات، امامزاده طاهر در جعفریه، امامزاده محمد، حسین، حلیمه، زینب در یک بقعه در فردو، شش امامزاده در روستای قمرود، امامزاده عباس در روستای ورجان، امامزاده اسحاق در روستای میم، امامزاده زینب خاتون در معصومه کهک، امامزاده جعفر در روستای گیو، امامزاده عباس در جنداب و امامزاده زکریا در روستای عیسی آباد از نوادگان موسی بن جعفر(ع) در شهرهای تابع قم هستند.

شیری به شش امامزاده در روستای قمرود اشاره کرد و گفت:  امامزاده محمد صورانی در سال 255 در شیراز شهید شد، بعد از آن فرزندان شان محمد، حسن، قائم، حمزه، خالد و رقیه به قم آمدند و در بقعه ای در روستای قمرود دفن هستند.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: امامزاده جمال از نوادگان موسی بن جعفر در راه جمکران دفن هستند که در حمله چنگیزخان به قم شهید شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری