کد خبر: 11047

مشاور وزیر ارشاد گفت: ۶۰۰۰ درخواست مطبوعات به این وزارتخانه ارسال شده که در حال بررسی به منظور اعطای مجوز هستیم.

به گزارش قم خبر ؛ حجت‌الاسلام‌ حجت‌‌الله‌ نیکی‌‌ملکی در گفت‌وگو با تسنیم، در حاشیه برگزاری پنجمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور با اشاره به حضور نشریات دانشجویی در این نمایشگاه اظهار داشت: از نکات قابل توجه در این نمایشگاه حضور فعال و پویای نشریات دانشجویی دانشگاه‌های پیام‌نور سراسر کشور بود که در برخی از غرفه‌ها دارا بودن شرایط ایده‌آل و برتر یک نشریه به خوبی احساس می‌شد.

وی‌افزود: برگزاری این نمایشگاه و حضور نشریات فعال و افراد مسلط به نوشتار به‌طور قطع می‌تواند نقش بسزایی بر روی مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان داشته باشد.

مشاور وزیر فرهنگ‌و ارشاد اسلامی تصریح کرد: این نشریات با محتوای‌عمیق، مطالب‌آموزنده، ظاهری زیبا می‌توانند در اطلاع رسانی و نشر فرهنگ‌اسلامی بسیار موثر واقع شوند.

نیکی‌ملکی با اشاره به حمایت مسئولان نظام گفت: حمایت مسئولان نظام از این‌گونه نشریات و حرکت‌در مسیر افزایش کیفیت‌دهی به آنان بسیار مهم است و یکی از نیازهای اساسی به شمار می‌آید.

وی افزود: آمادگی‌داریم در راستای ایجاد تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه پیام‌نور از نشریات‌برتر تقدیر و آنان را در رسیدن به اهداف متعالی خود تشویق و حمایت کنیم.

مشاور وزیر فرهنگ‌‌ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: به‌طور قطع تداوم این نوع از نمایشگاه‌ها و رقابت نشریات‌دانشجویی باتوجه به ظرفیت خوب موجود در دانشگاه‌ها می‌تواند بار فرهنگی و اطلاع‌رسانی ما را افزایش داده و به سوی تبدیل شدن به نشریات برتر دنیا سوق دهد.

نیکی‌ملکی با اشاره به بحث صدور مجوزها گفت: خوشبختانه با فعالیت‌های خوب و تاثیرگذار دولت، ما توانستیم ۵۰۰ جلدکتاب که به سبب اعمال ممیزهای سلیقه‌ای فاقد مجوز بودند با در نظر گرفتن ملاک‌هایی نظیر انقلاب، اسلام و نظام مجوز چاپ صادر کنیم.

وی افزود: درسال‌های قبل صدور مجوز مربوط به موسسات ۸ماه تا ۱ سال زمان نیاز داشته که با فعالیت‌های انجام شده این زمان به ۱ ماه تبدیل شده است.

مشاور وزیر فرهنگ‌و ارشاداسلامی با اشاره به نکات قابل توجه در دولت تدبیر و امید گفت: در این دولت سعی شده با برقراری ارتباط میان روحانیان و مراجع تقلید بستری مناسبی به منظور استفاده از نقطه نظرات آنان ایجاد کرد.

نیکی‌ملکی تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد در سال ۹۳ بیش از ۵۰۰ مجوز برای متقاضیان مطبوعات را صادر کرده‌ایم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری