کد خبر: 10954

منابع رسانه‌ای خبر دادند احتمالاً در دادگاه امروز حسنی مبارک، حکم تبرئه وی صادر می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، قرار است امروز شنبه جلسه نهایی دادگاه حسنی مبارک رئیس جمهور برکنار شده مصر در قاهره برگزار شود و حکم نهایی وی درباره اتهامات وارد شده به وی از جمله دست داشتن در کشتار مردم در اعتراضات سال ۲۰۱۱ اعلام شود.

در همین زمینه تلویزیون روسیا الیوم از قول مقامات سیاسی در قاهره خبر داد که احتمالاً‌حسنی مبارک از اتهاماتی که به وی وارد شده تبرئه خواهد شد و حکم آزادی وی از زندان صادر می‌شود.

این درحالی است که گزارش‌ها حاکی از آن است که تدابیر امنیتی ویژه‌ای در شهر قاهره و در نزدیک محل دادگاه در آکادمی پلیس است، به اجرا درآمده تا درگیری میان طرفداران و مخالفان مبارک روی ندهد.

علاوه بر حسنی مبارک، رای دادگاه درباره دو پسر وی علاء و جمال و همچنین حبیب العادلی وزیر کشور وقت به همراه ۶ نفر از معاونانش نیز صادر خواهد شد.

دادگاه مبارک که به دادگاه قرن شهرت یافته درحالی امروز در سایه تدابیر امنیتی برگزار می‌شود که اخبار حاکی از تبرئه شدن وی و پسرانش است و مبارک پس از آزادی می‌تواند از بیمارستان نظامی مصر آزاد خواهد شد.

درحالی دادگاه قاهره حسنی مبارک را درباره درگیری‌های سال ۲۰۱۱ بی‌گناه می‌داند که هفته گذشته دادستانی مصر برای محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر توسط نظامیان حکم اعدام به دلیل خیانت به کشور درخواست کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری