کد خبر: 10926

با توجه به نوسانات تقاضا در بازار نفت، واردات نفت کشورهای آسیایی از ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، واردات نفت کشورهای آسیایی از ایران بار دیگر به زیر یک میلیون بشکه در روز سقوط کرده است. به نوشته اکونومیک تایمز، این اتفاق به نوسانات فصلی تقاضا بازمی‌گردد. این در حالی است که واردات نفت از ایران هنوز نسبت به اکتبر سال قبل، یک‌سوم بیشتر است.


بر اساس گزارش این پایگاه خبری، ایران و ۱+۵ موفق نشدند در تاریخ ۲۴ نوامبر به بحث‌های ۱۲ ساله در خصوص برنامه هسته‌ای ایران پایان دهند و بار دیگر به مذاکرات تا ژوئن مهلت دادند.

بنابر ادعای اکونومیک تایمز، برخی تحلیل‌گران می‌گویند که کاهش ۴۰ درصدی در قیمت نفت و مشکلات موجود در مسیر بالا بردن میزان صادرات ممکن است ایران را مجبور کند که به توافق نهایی تن دهد.

یک کارشناس که خواسته نامش فاش نشود در این خصوص گفته است، با توجه به اینکه مسائل مالی اولویت اصلی برای ایران است، این کشور ممکن است امتیاز بدهد. افت قیمت نفت ممکن است دیپلماسی ایران را تحت تاثیر قرار دهد.

ایران همواره اعلام کرده است که حاضر نیست حقوق ملی خود بر اساس ان‌پی‌تی را نادیده بگیرد و تنها توافقی را می‌پذیرد که ضمن احترام به این حقوق، تحریم‌های ضدایرانی را ملغی کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری