با گذشت تنها چند ماه از الحاق کریمه به روسیه، هر روز بر تعداد گردشگران این منطقه افزوده می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، یکی از مقامات صنعت گردشگری کریمه پیش‌بینی کرد این منطقه زیبا و بویژه شهر زیبای «یالتا» تا پایان سال جاری میلادی میزبان حدود ۷ میلیون گردشگر باشند.

از مدت‌ها قبل تمام ظرفیت هتل‌های یالتا پر شده و مقامات صنعت گردشگری این شهر از پیش‌بینی رشد ۷۰ درصدی گردشگران یالتا در روزهای آتی و بویژه در تعطیلات سال نو میلادی (هفته پایانی سال ۲۰۱۳ و دو هفته نخستین سال ۲۰۱۴) خبر می‌ دهند که می تواند نوید بخش آینده‌ روشن برای صنعت گردشگری این شهر و کل منطقه کریمه باشد.

بیشتر گردشگرانی که به یالتا سفر می کنند، بلافاصله سری به کاخ مشهور «لیوادیا» می زنند که در نوامبر ۱۹۴۵ میزبان نشست تاریخی بین سران سه قدرت فاتح جنگ جهانی دوم با شرکت استالین، روزولت و چرچیل بود که به بسته شدن پیمان مشهور یالتا منجر شد. این کاخ که از دوران تزارهای روسیه برجای مانده، از چند دهه قبل به یک موزه تبدیل شده در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

کارشناسان در گذشته دلیل اصلی عدم رشد مناسب صنعت گردشگری کریمه را قوانین سخت صدور ویزای گردشگری اوکراین عنوان می کردند که حالا با الحاق این منطقه به روسیه این مشکل تا حدود زیادی مرتفع شده است.

دولت روسیه نیز ماه جولای تمامی گردشگران روسیه که ورود آنها به خاک این کشور از طریق کریمه صورت گیرد را از پرداخت هزینه‌ های صدور ویزای گردشگری روسیه معاف کرده که این امر نیز نقش به سزایی در رشد چشمگیر گردشگران کریمه داشته است.

در این شرایط کارشناسان نقطه اوج صنعت گردشگری کریمه را که زمانی تفریحگاه تزارهای روسیه محسوب می شد را سال ۲۰۱۸ می دانند که در این سال روسیه میزبان مسابقات جام‌ جهانی فوتبال خواهد بود که پیش بینی می شود تنها برای تماشای این مسابقات حدود دو میلیون گردشگر به روسیه سفر کنند که در این میان بیشتر این گردشگران اولین سفر خود به این کشور تجربه کرده و بین ۲۰ تا ۲۵ درصد آنها نیز دوباره به روسیه سفر خواهند کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری