یک منبع خبری عربی فاش کرد که اقدام آمریکا در طرح موضوع توان موشکی ایران در مذاکرات اخیر در «وین» سبب شد این دور از مذاکرات به توافق منجر نشود.

به گزارش قم خبربه نقل از فارس، وبگاه خبری-تحلیلی «الوقت» اعلام کرد که درخواست جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مذاکرات «مسقط» و «وین» درباره طرح موضوع توان موشکی ایران، باعث شد که مذاکرات اخیر وین به نتیجه نرسد.


«الوقت» نوشت: منابع مطلع از مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه (موسوم به) «۱+۵» گفتند که برنامه کاری جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مذاکرات مسقط (پایتخت عُمان) محدود به مطرح کردن مسئله موشکی ایران بود، و حتی نپذیرفت که به موضوع هسته‌ای و مسئله رفع تحریم‌ها بپردازد.

این منابع همچنین گفتند که کری از محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران خواست که این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد اما ظریف با رد این موضوع و اشاره به توافق ژنو، تاکید کرد که مذاکرات محدود به موضوع هسته‌ای و رفع تحریم‌های غربی از ایران است.

به گفته این منابع، جان کری در مذاکرات اخیر در وین نیز نه تنها خواستار طرح دوباره موضوع شد بلکه خواستار اطلاع از جزئیات برنامه و قدرت موشکی ایران مانند انواع و میزان برد موشک‌های جدید ایران شد و حتی از طرف ایرانی خواست که تهران اجازه بدهد کارشناسان آمریکایی رزمایش‌های ایران را از درون خاک ایران نظارت کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری