روسیه، روز چهارشنبه با انتقاد از نحوه تعامل پلس آمریکا با تظاهرات اعتراضی شهر فرگوسن در ایالت میسوری، اعلام کرد اینها نشان می‌دهد سیاسیون در واشنگتن افرادی ریاکار هستند و در جایگاهی نیستند که درس حقوق بشر را به روسیه یادآوری کنند.

به گزارش قم خبر، تسنیم به نقل از «اسکای نیوز» نوشت، وزارت خارجه روسیه، روز چهارشنبه با صدور دو بیانیه درخصوص اعتراضات در شهرهای آمریکا بویژه شهر فرگوسن در ایالت میسوری، خاطرنشان کرد آمریکا بایستی «به جای نصیحت کردن دیگران، بر مشکلات گسترده داخلی خود متمرکز شود که ناشی از نقض حقوق بشر در این کشور است.»


روابط بین روسیه و آمریکا طی یک سال گذشته به شدت تنش‌زا شده است، به گونه‌ای که واشنگتن، مسکو را به ایجاد بی‌ثباتی در اوکراین متهم کرده است. آمریکا همچنین بارها «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه را به سرکوب مخالفان سیاسی متهم کرده است.

وزارت خارجه روسیه افزود: «چنین انفجار گسترده خشم عمومی و واکنش نامتناسب دستگاه‌های مجری قانون بار دیگر ثابت کرد این یک حادثه ویژه در آمریکا نیست بلکه یک اشتباه در روند دموکراسی آمریکایی است که در برطرف کردن بحران تبعیض نژادی و بی عدالتی در این کشور ناکام مانده است.»

براساس این گزارش، مقامات آمریکایی، روز گذشته اعلام کردند پلیس ده‌ها تن را در جریان تظاهرات‌های اعتراضی در شهرهای مختلف بازداشت کرده است. تظاهرات‌کنندگان از رای هیئت منصفه دادگاه ایالت فرگوسن که«دارن ویلسون» پلیس قاتل «مایکل براون» جوان سیاه‌پوست مقیم فرگوسن را تبرئه کرده است، به شدت خشمگین هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری