کد خبر: 10856

گزارش یک مرکز نظامی مهم آمریکایی بر فعالیت سپاه قدس ایران، حزب الله لبنان و دیگر گروه‌های جهادی منطقه در مقابله با اهداف آمریکا در سطح خاورمیانه اشاره کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سپاه قدس ایران از جمله ابزار‌های ایران برای انجام نبردهای نامتقارن در عرصه بین‌المللی می‌باشد.

وبگاه تحلیلی«واشنگتن فری بیکن» با استناد به گزارش ۴۸ صفحه‌ای مرکز فرماندهی عملیات ویژه آمریکا در کارولینای شمالی نوشت: ایران از طریق سپاه قدس خود از گروه‌های مبارزی چون حماس، حزب‌الله لبنان ، جهاد اسلامی فلسطین و نیز گروه‌های مبارز شیعی عراقی حمایت‌های سخت‌افزاری می‌کند.

بر اساس این گزارش، «حزب‌الله لبنان» گروه جهادی نیابتی ایران برای مقابله علیه اسرائیل،آمریکا و دیگر کشورهای غربی می‌باشد.

در بخشی از این گزارش آمده است: نیروهای سپاه قدس ایران با همکاری با مبارزین شیعیان عراقی علیه اهداف آمریکا در منطقه به مقابله برخاسته‌اند.

ایران همچنین در حال توسعه قابلیت‌های نبردهای سایبری به عنوان یکی از ابزار مهم خود در نزاع‌های نامتقارن است.

در این رابطه در گزارش فوق آمده است:ایران در پی رسیدن به توانایی در زمینه تهاجم‌های سایبری برای تضعیف رقبای خود و به دست آوردن برتری نظامی و مواجه با تهدیدهای بیرونی است.

در همین زمینه هکرهای ایرانی به عنوان مسبب عملیات علیه بانک‌های آمریکایی در سال شناخته۲۰۱۲ شدند .

در این گزارش بر رخنه سایبری ایران علیه شبکه‌های رایانه‌ای نیروی دریایی آمریکا نیز اشاره شده است.همچنین ایران از ارتش سایبری سوریه نیز برای انجام نبردهای نامتقارن حمایت می‌کند.

در انتهای این گزارش تاکید شده که لازم است تا آمریکا با تکیه بر بخش‌های اطلاعاتی خود درباره فعالیت‌های دشمنانش (ایران، روسیه و چین) با اتخاذ رویکردهای درخور، به مواجهه با آن‌ها بپردازد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری