کد خبر: 10801

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان قم:

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان قم گفت: حضرت زهرا (س) حضور فعالی در مسائل سیاسی و اجتماعی داشتند و برای خانم ها در مورد مسائل شرعی مجلس درس می گذاشتند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا ضمیری در گفت‌وگو با قم خبر، بااشاره به اینکه حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س) با ابزار اولیه زندگی خود را شروع و در امور مادی به حداقل ها کفایت می کردند، اظهار داشت: علاقه و محبت و عشق معنوی بین حضرت زهرا(س) و حضرت علی (ع) ستودنی بود و هیچ گاه یکدیگر را عصبانی نمی کردند.

وی  با اشاره به فرمایش حضرت علی (ع) که حضرت زهرا (س) هیچ گاه درخواستی که زندگی را بهم بزند نداشت، افزود: اخلاق نیکو و گذشت در زندگی پایه های زندگی را مستحکم می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان قم بابیان اینکه حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) در کمک به یکدیگر دریغ نمی کردند، تصریح کرد: حضرت علی (ع) در کارهای خانه به حضرت زهرا(س) کمک می کردند.

ضمیری بیان کرد: حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) در تربیت فرزندانشان تلاش می کردند و حضرت زهرا (س) به فرزندانشان سفارش می کردند روز بخوابید تا شب به عبادت بپردازند.

این استاد حوزه و دانشگاه بااشاره به توجه عمیق حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س) به مسائل سیاسی و اجتماعی، عنوان کرد: حضرت زهرا (س) حضور فعالی در مسائل سیاسی و اجتماعی داشتند و برای خانم ها در مورد مسائل شرعی مجلس درس می گذاشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری