کد خبر: 10745

خالد جاسم عضو شورای اداری استان صلاح الدین از آمادگی ارتش ، گروه های مردمی و عشایر برای حمله گسترده به شهر تکریت خبر داد.

به گزارش قم خبر ، باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی المسله نوشت: خالد جاسم، گفت: نیروهای عراقی بعد از آزادسازی شهر بیجی از روحیه بالایی برخوردارند و می توانند تکریت را در زمان اندکی از عناصر داعش پاکسازی کنند.


وی افزود : اوضاع امنیتی در منطقه بیجی آرام است و نیروهای امنیتی بر تمام منطقه تسلط دارند.

نیروهای عراقی چند روز قبل با کمک گروه های مردمی توانستند پالایشگاه بیجی و شهرهای شمال تکریت را از محاصره گروهک داعش خارج کنند.

از سوی دیگر منابع امنیتی در عراق اعلام کردند نیروهای امنیتی این کشور روز پنجشنبه کنترل شهری در شرق عراق را از داعش بازپس گرفتند و درحال جنگ برای به دست گرفتن کنترل شهری دیگر در غرب عراق هستند.

یک منبع امنیتی استانی گفت نیروهای امنیتی عراقی با پشتیبانی شبه نظامیان شیعه و نیروهای امنیتی کرد ( پیشمرگه ) پس از دو روز درگیری شدید با داعش موفق شدند کنترل شهر سعدیه در حدود ۱۲۰ کیلومتری شمال شرق بغداد پایتخت عراق به دست بگیرند.

وی افزود نیروهای امنیتی عراقی و نیروهای پیشمرگه از دو جهت وارد شهر سعدیه شدند و دست‌کم هفت داعشی را کشتند و پنج دستگاه خودروی آنها را نیز منهدم کردند.

در استان الانبار نیز نیروهای امنیتی عراق با پشتیبانی شبه نظامیان شیعه و یک فروند هواپیما حملاتی را از شهر البغدادی در حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال غرب بغداد علیه داعش انجام دادند تا شهر هیت را در نزدیکی این منطقه آزاد کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری