مدیرکل بورس سازمان امور دانشجویان آخرین وضعیت پرداخت وام شهریه از محل ارز آزاد شده از مذاکرات ژنو را تشریح کرد.

به گزارش قم خبر ، دکتر احمد غلامی در گفتگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت پرداخت وام شهریه به دانشجویان خارج از کشور از محل ارز آزاد شده از مذاکرات ژنو گفت: براساس این مذاکرات ما ملزم شدیم که شهریه دانشجویان خارج از کشور را فقط از طریق بانک ها اقدام کنیم .

وی ادامه داد: پرونده‌ دانشجویانی که کامل شده ، دانشجو و یا خانواده وی توانستند گواهی شهریه را با مشخصات کامل به ما ارسال کنند تا به امروز در سه نوبت در طی لیست های متفاوت مثلا ۱۴۰ نفر بیشتر و یا کمتر برای بانک های عامل ارسال شده و آخرین اطلاعی که داریم هنوز عملیاتی نشده است .

مدیرکل بورس سازمان امور دانشجویان افزود: این مساله دیگر از حوزه ما خارج است وظیفه ما این بود که اطلاعات کامل را از دانشجوها دریافت کرده و برای بانک مورد نظر ارسال کنیم که این کار نیز انجام شد ولی از اینکه آیا بانک تاکنون معادل ارزی ریالی را دریافت کرده و یا اینکه ارسال کرده است اطلاعی نداریم.

وی ادامه داد: در لیست اول اسامی ۱۴۰ نفر، در لیست دوم اسامی ۱۸۰ نفر و در لیست سوم نیز اسامی ۱۸ نفر منطبق با دستور العملی که بانک ارایه کرده بود تنظیم کرده و ارسال شد که امیدوارم ارز به دانشگاه محل تحصیل آنها واصل شود .

غلامی افزود: در برخی از دانشگاه‌ها که ما نتوانستیم ارز آنها را از این طریق ارسال کنیم بعضا دانشجویان بورسیه ما دچار مشکل شدند و مجبور شدند خود شهریه را پرداخت کنند و فیش پرداخت را توسط خود و یا وکیل شان به اداره بورس ارسال کنند تا فیش آنها پرداخت شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری