کد خبر: 10722

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس گفت:‌ شایعه آلودگی بنزین داخلی در حقیقت تضعیف تولید ملی است که عده‌ای سعی کرده‌اند غیر‌واقعی و غیر‌منصفانه به آن دامن بزنند.

 به گزارش قم خبر به نقل از  فارس،  مصطفی افضلی‌فرد پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در خانه مطبوعات اردبیل اظهار کرد: ما جلساتی را با متولیان این حوزه به ویژه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار کردیم و به صراحت اعلام شد که بنزین تولید داخلی حتی بر اساس مستندات ارائه شده و گزارش سازمان بازرسی هیچگونه آلودگی ندارد و شایعات مطرح شده در این زمینه غیر‌واقعی است.

 
وی این رویکرد را که عده‌ای غیر‌منصفانه سعی کرده‌اند به آن دامن بزنند تضعیف تولید داخلی اعلام کرد و افزود: ما بنا را بر این گذاشته‌ایم تا تولید داخلی را تقویت کرده و توان آن را ارتقاء ببخشیم.

 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی مجهز شدن واحدهای پتروشیمی تولید‌کننده بنزین را به سیستم بنزن‌زدایی یادآور شد و گفت:‌ در حال حاضر کمتر از 16 میلیون لیتر بنزین یورو 4 تولید می‌شود که باید این حوزه را تقویت کرد در حالی که بنزین وارداتی ما به جای آنکه از استاندارد یورو 4 برخوردار باشد حتی از شاخص یورو 2 نیز برخوردار نیست.

 
افضلی‌فرد در مورد علل آلودگی هوای تهران و مرتبط دانستن آن با تولید بنزین داخلی تصریح کرد:‌ جای تاسف اینجاست که عده‌ای به شکل جاهلانه و از روی ناآگاهی به این مسئله دامن زده‌اند در حالی که اصلاً بنزین تولید داخل کشور در تهران توزیع نشده و در شهرهای جنوبی کشور اغلب توزیع شده است.

 
سهام سرخابی‌ها باید به مردم واگذار شود

 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به پرونده فساد فوتبال و علل و عوامل این فساد و تباهی اشاره کرد و گفت:‌ یکی از این دلایل حکایت از آن دارد که فوتبال ما از بیت‌المال ارتزاق می‌کند و فعالیت‌های مالی باشگاه‌ها شفاف نیست که این خود منجر به فساد و تباهی می‌شود که البته در کنار آن عواملی همچون انتصاب افراد غیر‌فوتبالی، ضعف و خلاهای قانونی عمدتا از سوی ورزش و جوانان، وجود رسانه‌های زرد فوتبال و دخالت جریان‌های سیاسی، ضعف مالی مسئولان تاثیر‌گذار در فوتبال، شفاف نبودن قرارداد‌ها و تعامل ضعیف ورزش و جوانان با فدراسیون فوتبال و پدیده دلالی بر این موضوع دامن زده است.

 
دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس در مورد مصوب نشدن طرح واگذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس به خود مردم نیز ادامه داد: در ابتدا قرار بود 49 درصد سهام به مردم و 51 درصد به مسئولان واگذار شود که این شرایط مورد قبول واقع نشد و قرار شد همه واگذاری‌ها به خود مردم باشد.

 
حق و حقوق ایثارگران احیا می‌شود

 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، افضلی‌فرد در مورد رسیدگی به شکایات جانبازان و ایثارگران از نیروهای مسلح در عدم اجرای ماده 38 و 39 قانون جامع ایثارگران بیان کرد:‌ در نشستی که با مسئولان وزارت دفاع و نیروهای مسلح داشتیم قرار شد این مواد عملیاتی شده و زمینه احقاق حق ایثارگران هر چه سریع‌تر فراهم آید.

 
وی به شکایات طرح شده از سوی پناهندگان ایرانی به استرالیا از وزارت امور خارجه اشاره کرد و افزود: در کمیته سیاسی این موضوع مطرح شد و قرار بر این شد تا بر اساس ماده 6 آیین‌نامه کمک به آسیب‌دیدگان ایرانی ساکن در خارج از کشور برخی از خلاها و نارسایی‌ها جبران شود.

 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین کاروانی که از ایران به استرالیا رفتند مربوط به اعضای یک خانواده بوده که چهار نفر از آنها در مسیر مهاجرت دچار حادثه شده و جانشان را از دست داده‌اند.

 
افضلی‌فرد با هشدار به خانواده‌ها در مهاجرت به کشور استرالیا عنوان کرد:‌ باغ سبزی که عده‌ای در این مهاجرت نشان می‌دهند باغ نفرت و شرایط بسیار نامطلوب انسانی برای زندگی در کشور استرالیا است که ما از خانواده‌ها می‌خواهیم در این زمینه مراقبت لازم را انجام دهند تا فرزندانشان بیهوده راه مهاجرت به استرالیا را در پیش نگیرند.

 
صددرصد فناوری هسته‌ای در کشور بومی شده است

 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید اعضای این کمیسیون از سایت فردو و نطنز اشاره کرد و گفت:‌ ما در این بازدید با توانمندی‌های دانشمندان هسته‌ای ایران از نزدیک آشنا شده‌ایم و سعی کردیم تا مشکلات و نارسایی‌ها را برطرف کنیم.

 
رئیس کمیته سیاسی کمیسیون اصل 90 مجلس از این مجموعه‌ها به عنوان نمادی از عزت، اقتدار، توسعه و پیشرفت واقعی یاد کرد و ادامه داد: ما در این بازدید به خوبی و از نزدیک دریافتیم که چگونه دانشمندان ما در ساخت ماشین‌آلات تولید سانتریفیوژ با قدرت تمام در صحنه حاضر شده و بدون وابستگی به خارج از کشور در این عرصه با قدرت حضور پیدا کرده‌اند.

 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه فناوری هسته‌ای ایران صددرصد بومی شده است، بیان کرد:‌ در نمایشگاه خرابکاری صنعت هسته‌ای ایران توسط بیگانگان 120 مورد از توطئه‌های خرابکارانه استکبار را مشاهده کردیم که می‌خواستند سدی در برابر توسعه این فناوری ایجاد کنند اما این توطئه به واقعیت نپیوسته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری