کد خبر: 10701

یک خبرگزاری ژاپنی با اشاره به دهمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ به نقل از منابع نزدیک به مذاکرات نوشت: در حالیکه به ضرب‌الاجل تعیین شده برای دستیابی به توافق نزدیک می‌شویم هنوز این توافق در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، خبرگزاری کیودوی ژاپن در تحلیلی درباره روند مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵، نوشت: منابع نزدیک به مذاکرات اعلام می‌کنند در حالیکه به ضرب‌الاجل تعیین شده نزدیک می‌شویم هنوز توافق هسته‌ای با ایران در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به نوشته این خبرگزاری، با پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره‌ای آمریکا در کنگره، طرف آمریکایی در آخرین دور مذاکرات هسته‌ای مواضع سخت‌تری اتخاذ کرده است.

این منبع نزدیک به مذاکرات اعلام کرد: آمریکا بر ادامه تحریم‌ها علیه ایران،پافشاری می‌کند که این مساله باعث ایجاد مانعی برای پیشرفت در دهمین دور مذاکرات هسته‌ای شده است.

به گزارش ایسنا مداکره‌کنندگان ایرانی تاکید دارند که توافق در صورت لغو کامل و یکباره تحریم‌ها ممکن خواهد بود.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع، نوشت: تفاوت‌ها میان طرف‌های مذاکره‌کننده میان موضوعات اصلی همچنان گسترده باقی مانده است و هنوز جلسه عمومی برگزار نشده و طرف‌ها تلاش می‌کنند که به صورت دوجانبه و یا چندجانبه به دنبال راه‌حل باشند.

یک منبع دیگر نیز اعلام کرد که همه مسائل به نظر می‌رسد که به دوران آغاز مذاکرات بازگشته است.

به نوشته این خبرگزاری، در حالی‌که زمزمه‌هایی مبنی بر تمدید مذاکرات شنیده می‌شود یک مقام ایرانی اعلام کرد که هنوز تمدید مذاکرات مورد گفت‌وگو قرار نگرفته است.

همچنین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که امیدواریم به توافق تا ۲۴ نوامبر دست یابیم. ما درباره تمدید مذاکرات گفت‌وگو نمی‌کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری