آخرین بررسی‌ها برای شناسایی هویت تعدادی از جلادان داعش، ارتباط بعضی از این افراد با گروه‌های افراطی در انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی را نشان می‌دهد.

به گزارش قم خبربه نقل از فارس، روزنامه انگلیسی تایمز چهارشنبه(امروز) نوشت یکی از اعضای داعش که چهره وی در آخرین فیلم سر بریدن‌ گروگان‌ها شناسایی شد با «انجم چودری» مبلغ مشهور سلفی در انگلیس در ارتباط است.

به نوشته این روزنامه از ۴۶ داعشی در آخرین فیلم منتشر شده از جنایات این گروه ، تروریستی به نام «عیدالمجید فرموعی» شناسایی شد که عضو گروه مسلمانان افراطی بلژیک به نام «شریعت برای بلژیک» است. گروهک «شریعت برای بلژیک» با حمایت‌های «چودری» رییس موسسه «اسلام برای انگلیس» که گروهکی افراطی است، تاسیس شد.

«عیدالمجید فرموعی» سال ۲۰۱۲ با پیوستن به داعش افراد دیگری را برای عضویت در این گروهک تروریستی جذب کرده‌ است.

هم‌چنین، به نوشته روزنامه «دیلی میل»، این گروهک افراطی در بلژیک به دیگر گروهک‌های افراطی در قاره اروپا وصل هستند.

غیر از «عیدالمجید فرموعی» از کشور بلژیک، دو تن از جلادان شناسایی شده در فیلم داعش، فرانسوی تبار با نام‌های «ابو عثمان» و «ماکسیم هاچارد» هستند. جلاد چهارم با ملیت فیلیپینی در این فیلم شناسایی شدند. نفر پنجم «ناصر مثنی» از دانشجویان پزشکی دانشگاه «کاردیف» انگلیس است و رهبر این جلادان داعشی که همیشه صورت خود را پوشانده است، با لهجه انگلیسی صحبت می‌کند که به نظر می‌رسد اهل لندن باشد.

«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس سه‌شنبه شب (دیشب) گفت باید همه جهان باید برای مبارزه با داعشی‌ها متحد شوند؛ وی پیش از این گفته بود «ما از این تروریست‌های بیمار نمی هراسیم».

رسانه‌های انگلیسی روز شه‌شنبه (دیروز) اعلام کردند مراکز اطلاعاتی کشورهای انگلیس، فرانسه، استرالیا و جنوب شرقی آسیا با بررسی فیلم‌های منتشر شده داعش، در تلاشند هسته مرکزی جلادان خارجی داعش را شناسایی کنند.

این مراکز اطلاعاتی با بررسی آخرین فیلم منتشر شده داعش، که سر بریدن «پیتر کاسیگ» امدادگر آمریکایی و گروهی از سوریان را به تصویر کشیده، قصد در شناسایی عاملان این جنایت دارند.

حداقل سه هزار نفر از کشورهای اروپایی به تروریست‌های داعش در عراق و سوریه پیوسته‌اند. تروریست‌های داعش از سال ۲۰۱۲ در سوریه علیه دولت و ملت این کشور به قتل و جنایت مشغول بوده و همواره توسط غرب تجهیز و حمایت می‌شدند. این جنایتکاران تکفیری از تابستان سال جاری با تسلط بر نواحی در عراق به جنایت علیه مردم عراق از هر نژاد و مذهبی پرداخته‌اند.

تروریست داعشی مشهور به «جان جهادی» که همواره با لهجه انگلیسی صحبت می‌کند، تا کنون ۵ گروگان‌ از اتباع غربی که خبرنگار و امدادگر بودند، سر بریده و فیلم این جنایت وحشیانه را منتشر کرده است. این قربانیان داعش «جیمز فولی» و «استیون سوتلوف» خبرنگاران آمریکایی، «دیوید هینز» و «الن هنینگ» امدادگران انگلیسی و آخرین این افراد «پیتر کاسیگ» از امدادگران آمریکایی است که به همراه جمعی از سوریان سر بریده شدند. جلادان داعشی اعلام کردند گروگان بعدی‌شان یک زن تبعه آمریکا است.

ناظران سیاسی معتقدند رسانه های غربی وارد مرحله ای شده اند که می خواهند با پروپاگاندای رسانه ای از انچه که جنایات داعش در عراق و سوریه نام می برند برای سرکوب و محدود سازی مسلمانان در اروپا بهره گیرند. برکسی پوشیده نیست که بسیاری از گروههای افراطی که خود را منتسب به مسلمانان می کنند در کشورهایی چون انگلیس، آمریکا، فرانسه، بلژیک و کانادا دفتر دارند و اساسا بسیاری از انان به دلیل پیوندی که با منافع غرب ایجاد کرده اند از حمایت دولت های این کشورها نیز برخوردارند لیکن در مواقع لزوم ابزاری می شوند برای سرکوب جامعه مسلمانان غرب که با اقبال عمومی گسترده ای در غرب مواجه شده اند. ترس از گسترش اسلام در غرب این روزها باعث شده است تا غربی ها با پیوند زدن آنچه در سوریه و عراق می گذرد به مسلمانان اروپا راهکاری برای ممانعت از این گسترش روز افزون بیابند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری