فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هدف و تلاش ما برای برداشتن تحریم ها است، عنوان کرد: طول کشیدن مذاکرات نیز به همین دلیل است، مذاکرات فقط درباره هسته ای است نه ارزش های انقلاب اسلامی و ما یک قدم از ارمان ها و شعارهای انقلاب کوتاه نمی آییم و عقب نشینی نمی کنیم.

به گزارش قم خبر، امشب شهر قم برای بیست یکمین بار شاهد برگزاری مراسمی از جنس شهدا بود. این بار حرم کریمه اهل بیت (س) پذیرای زائرانی بود که آمده بودند تا یاد و خاطره شهدای سرافراز انقلاب اسلامی را گرامی دارند.

سرلشگر محمدعلی جعفری در بیست و یکمین یادواره سرداران و 6هزار شهید استان قم در حرم کریمه اهل بیت (س) با تاکید براینکه امروز بعد از گذشت سال ها از جنگ تحمیلی حوادث بی نظیری  برای تاریخ اسلام هستیم که همه آن ها از آثار دوران دفاع مقدس و خون شهدا است، تصریح کرد: اگر می بینیم حزب الله با 33 روز مقاومت و ایستادگی  بزرگترین ارتش خاورمیانه را که ابرقدرت ها از ان ها حمایت می کنند شکست داد، اگر مردم فلسطین در غزه اسرائیل را شکست داد همه از برکات انقلاب اسلامی است.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: امروز ما شاهدیم صهیونیست ها در سوریه نتوانستند به توفیقی دست پیدا کنند و در برابر جریان مقاومت اسلامی به زانو در امدند چرا که مسلمانان با الگو گیری از انقلاب اسلامی آموخته اند در مقابل دشمنان بایستند.


وی با اشاره به جنایات تکفیری ها و حمایت های بی شمار دشمنان از این جریانات خاطرنشان کرد: آمریکا و غرب گروه های تکفیری را درست می کنند و در کشورهای اسلامی به جان مردم مسلمان می اندازند تا مانع پیشرفت و گسترش انقلاب اسلامی شوند و همه این نقشه ها و توطئه ها همه به خاطر دوران دفاع مقدس است چون می دانند نفوذ و گسترش انقلاب را نمی توانند کنترل کنند.


سرلشگر جعفری با تاکید براینکه اگر امروز شاهد شکسته شدن قدرت پوشالی غرب و استکبار جهانی هستیم به خاطر خون پاک شهدا است، اظهار کرد: استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت این روح اسلام انقلابی همان اسلام ناب محمدی است که امروز با شتاب مناسبی در حال گسترش است.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه به دنبال ارمان و خواسته های شهدا باشیم و همواره باید ان را مرور کنیم، تصریح کرد: امروز شاهد این هستیم که دوست و دشمن به اقتدار و عظمت ایران اسلامی اعتراف می کنند و این نیز از دستاوردهای دفاع مقدس است.


وی با تاکید براینکه استمرار راه شهیدان بعد از جنگ و استقامت در همان مسیر این عزت و اقتدار را برای ایران اسلامی رقم زده و گذر زمان آن رابیش از پیش عمق و گسترش می دهد، خاطرنشان کرد: اگرچه برخی مواقع با ناشی گری برخی مذاکره کنندگان ممکن است لطمه ای به عزت ما بزند اما در واقع این امریکا است که با ذلت به دنبال توافق هسته است.


سرلشگر جعفری با تاکید براینکه آمریکا می داند که اگر همچنان با ایران دشمنی کند به هیچکدام از اهداف خود نمی رسد،گفت: آمریکا انقلاب و مقاومت اسلامی مزاحمت بزرگی برای خود می داند و به شدت دنبال این است که در این مقاومت رخنه کنند اما سیاست اسلام و حکمتی که در رهبر انقلاب اسلامی وجود دارد نمی گذارد هدف ان ها تامین شود و تا مادامی که منافع ما ایجاب می کند جلو می رویم.


 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هدف و تلاش ما برای برداشتن تحریم ها است، عنوان کرد: طول کشیدن مذاکرات نیز به همین دلیل است، مذاکرات فقط درباره هسته ای است نه ارزش های انقلاب اسلامی و ما یک قدم از ارمان ها و شعارهای انقلاب کوتاه نمی آییم و عقب نشینی نمی کنیم.


وی با بیان اینکه همه مسئولان نظام باید قدر این عزت را بدانند و در راستای حفظ ان بکوشند، بیان کرد: دستاورد دیگر دفاع مقدس امنیت پایدار و بی نظیری است که امروز در ایران شاهد هستیم و این از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که امروز در ایران و مرزهای کشور شاهد هستیم.


سرلشگر جعفری با اشاره به شبهه ای که برخی درباره مسئله ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر عنوان می کنند، اظهار کرد: ما پیروزی نظامی را با آزاد شدن خرمشهر بدست آوردیم بعد از ان صدام برای عقب نشینی التماس می کرد و این یعنی پیروزی قاطع نظامی جمهوری اسلامی در برابر دشمنی که مورد حمایت ابرقدرت ها بود.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلای اسلامی خاطرنشان کرد: اما کوته نظران و کوته فکرانی که ادامه جنگ را زیر سوال می برند نمی دانند و نفهمیده اند که چرا امام (ره)با ادامه جنگ موافقت کرد، این ادامه جنگ بخاطر دستاوردهای امروز بود برای این بود که همه قدرت و عظمت اسلام را بشناسند.


وی با اشاره به اینکه اقتدار امروز جمهوری اسلامی سبب شده تا کسی جرات نکند به مرزهای ایران نگاه چپ کند،  افزود:همین عزت و اقتدار آمریکا را از حمله به ایران ناامید کرده از همین رو سعی کردند تا با تحریک و تامین مخالفان داخلی تا فضای کشور را ناامن کردند.


سرلشگر جعفری با بیان اینکه از سال 78 تا 88 در این ایام اوج برنامه ریزی ها و توطئه های امریکا بود، تصریح کرد:دشمن سعی کرد تا با تحریک برخی عوامل خود در داخل کشور زمینه را برای حمله نظامی فراهم کند اما پاسخ کوبنده ملت ایران، ایستادگی و حمایت و بصیرت ملت ایران ان ها را ناامید کرد.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: امریکا جرات تهدید نظامی را ندارد آن ها از بیان تهدید هراس دارند و فقط از گزینه نظامی دم می زنند، این امنیتی که امروز در ایران اسلامی برقرار است و جزیره ای با ثبات در منطقه است مرهون آن رشادت ها و حاصل خون شهیدان در دوران دفاع مقد س است.


سرلشگر جعفری گفت: نصرت الهی و رعبی که خدا به دل دشمنان می اندازد کمک می کند و این وعده الهی است که از ما تلاش و از خدای متعال هم نصرت و عنایت و این همچنان ادامه دارد و باید آن را قدر بدانیم.


وی با اشاره به اینکه امنیت و اقتدار بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: دشمنان سعی کردند تا شعارهای آزادی خواهانه و ظلم ستیزی که از مهمترین اهداف انقلاب است گسترش پیدا نکند اما نتیجه عکس گرفتند و همین جنگ سبب صدور انقلاب اسلامی است.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید براینکه بیداری اسلام نیز از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: سربلندی اسلام در جهان امروز مسئله دیگری است که به صورت پنهان در حال پیشروی است اما اثرخود را گذاشته است سیل گرایش به اسلام چشمگیر است.


وی تصریح کرد: در عراق شیعه در اکثریت است ولی هیچوقت در حکومت نبودند ولی امروز شیعه در حاکمیت است و با هماهنگی با همه فرق مذهبی در حکومت شریک هستند، این حرکت را آمریکا نمی تواند ببیند از همین رو در طول چند سال مبارزات سخت و نرمی بین جمهوری اسلامی و دشمنان رقم می زد. 


سرلشگر جعفری اظهار کرد: هنر بزرگ انقلاب اسلامی این است که اگر جامعه ای دین خدا را یاری کرد و مقاومت کردند در برابر طاغوت ها خدا کمکشان می کند و این فرهنگ در حال گسترش است.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید براینکه جمهوری  اسلامی یک نفی و یک اثبات با خود دارد و به خاطر همین با ما دشمنی دارند، بیان کرد: نفی سلطه پذیری، نفی سلطه پذیری، نفی وابستگی سیاسی و نفی نفوذ قدرت ها  از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه ما تا آخر پای ارزش ها هستیم و پوزه دشمنان را به خاک می مالیم, خاطرنشان کرد: ادامه و استمرار این راه نیازمند توجه و هوشمندی است که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تاکید کرده اند، این اقتدار و ظرفیت بقا باید حفظ شود و این نیست که بی تفاوت و عدم توجه به وظایف عمل کنیم.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر حفظ ارزش ها و اصول اسلامی عنوان کرد: متاسفانه امروز در دفاع ارزش ها برخی هر صدایی را خفه می کنند اما  قدر مسلم این دلسوزی ها باید باشد و همه موظف هستند به ان گوش دهند و نمی توان این ها را کنار گذاشت. این ظرفیت مقاومت باید باقی بماند و باید نظام جمهوری اسلامی به معنی حقیقی کلمه حفظ شود تا بتوان از منافع ارزشی و دینی ملت دفاع کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری