کد خبر: 10648

در حال حاضر اسرائیلی‌ها در مناطق کرانه ی باختری و قدس شرقی هم دچار اضطراب هستند و با برنامه‌ریزی می‌توان اسرائیلی‌ها را از هر چهار طرف محصور کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از امت اسلامی٬ با وقوع اتفاقات اخیر در کرانه ی باختری و قدس شرقی٬ تحلیل مختلفی را در رسانه شاهد بودیم. تحلیلی‌هایی که هر یک از منظر مختلف به بررسی موضوع پرداختند. بر این اساس گفتگو اختصاصی ای با آقای محمد تقی تقی پور کارشناس مسائل فلسطین و پژوهشگر حوزه ی صهیونیست جهانی٬ در خصوص رسانه و مسئله ی انتفاضه ی جدید انجام دادیم. در این گفتگو آقای تقی پور به مسئله ی اهمیت موضوع فلسطین و رسانه‌ها اشاره داشت و بیان کرد: متأسفانه به این واقعیت تلخ باید اذعان داشت که بخش عمده ای از رسانه‌ها و تبلیغات دنیا به ویژه غرب در اختیار کانون‌های صهیونیستی یا اشخاص صهیونیست قرار دارند. حتی درون جهان شرق به ویژه کشورهای عربی نیز٬ نفوذ باواسطه یا بی‌واسطه صهیونیستی کاملاً آشکار است. بنابراین از رسانه‌هایی که یا وابسته یا تحت نفوذ صهیونیست‌ها و کانون‌های صهیونیستی هستند٬ نمی‌تواند انتظار داشت که اخبار اسرائیل٬ مظلومیت و مقاومت گروه‌های فلسطینی برای آزادی سرزمین٬ دفاع از خانه و سرزمینشان علیه صهیونیست‌ها را آن‌طور که هست برای افکار عمومی منتشر کند. ما می‌دانیم این رسانه‌ها از طریق سانسور اخبار و رویدادهای حوزه ی فلسطین یا تحریف و وارونه جلوه دادند آن‌ها کاملاً به نفع اسرائیل و اشغالگران فلسطین و بر علیه ملت و گروه‌های مقاومت فلسطینی در تلاش بوده و هست.

ایشان در ادامه ی گفتگوی خود با پایگاه تحلیلی امت اسلامی به موضوع نقش رسانه و شکل‌گیری موج انتفاضه این‌چنین پرداختند: امروزه نمی‌تواند فراموش کرد که کارکرد و جنگ تبلیغاتی رسانه ای کمتر از وزن نظامی نیست. بنابراین رسانه‌ها با انعکاس اخبار صحیح فلسطین چه در کرانه ی باختری و چه در نوار غزه در حال رخ دادن هست به خصوص قدس شریف و حتی در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ می‌توانند افکار عمومی و جهانی را از این طریق با ماهیت ددمنشانه ی صهیونیست‌ها از یک سو و رنج و مقامت و پایداری فلسطینی‌ها از سوی دیگر آشنا کنند. لذا رسانه‌ها به خصوص در جهان اسلام باید آن چنان تحریک و پرداخت به مسئله ی فلسطین کنند که یک خیزش و یک مطالبه ی عظیم علیه رفتار سفاکانه ی اسرائیلی‌ها شکل بگیرید اقدامی که در جنگ‌های سی و سه روزه٬ بیست‌ودو روزه٬ هشت روزه و در نهایت جنگ اخیر پنجاه روزه همگان شاهد یک انتفاضه ی جهانی علیه صهیونیست‌ها و به نفع مردم فلسطین بودیم.

این کارشناس مسائل فلسطین در ادامه ی سخنان خود این‌چنین گفت: عبارتی امام راحل دارند در مورد این موضوع که بد نیست اشاره شود. امام راحل در این باره می‌فرماید: «برای آزادی قدس باید از مسلسل‌های متکی بر ایمان و قدرت اسلام استفاده شود.». منظور این است که ما برای آزادی قدس باید از طریق مبارزه ی اسلامی پیگیر باشیم. بنابراین آن‌طور که مقام معظم رهبری فرمود تسلیح مردم مسلمان در فلسطین به ویژه جوانان فلسطینی کرانه ی باختری رود اردن و در کنار آن و همزمان آن تقویت فرهنگ و روح مقاومت و پایداری قادر خواهد بود آن چیزی که در سال‌های اخیر در غزه شاهد آن بودیم در کرانه ی باختری نیز شاهد آن باشیم این منصرف به کرانه ی باختری نیز نیست حتی سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ هم می‌توانند این‌طور باشد. در حال حاضر اسرائیلی‌ها در مناطق کرانه ی باختری و قدس شرقی هم دچار اضطراب هستند و با برنامه‌ریزی مذکور می‌توان اسرائیلی‌ها را از هر چهار طرف محصور کرد. در واقع تسلیح کرانه ی باختری و تقویت روح ایثار و مقاومت نه تنها آسیب‌پذیری رژیم صهیونیستی را افزایش می‌دهد بلکه می‌تواند موجب انسجام و اتحاد بیشتر فلسطینی‌ها حول کشور آزاد فلسطین باشد. بنابراین چنین اتفاقی اجرایی شود ان شاء الله گام مؤثر و نقطه ی عطفی در انتفاضه ی جدید فلسطینیان باشد تا آرمان اصلی فلسطین یعنی آزادی سازی قدس و تمامی سرزمین‌های فلسطین دست‌یافتنی شود.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری