وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور اواخر هفته جاری میلادی به مذاکرات جامع هسته‌ای ایران و 1+5 در وین می‌پیوندد.

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه آمریکا: کری آخر هفته به مذاکرات ایران و ۱+۵ در وین می‌پیوندد
به گزارش قم خبر به نقل از فارس، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور اواخر هفته جاری به مذاکرات جامع هسته‌ای ایران و 1+5 در وین می‌پیوندد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه (امروز) واشنگتن را به مقصد اروپا ترک می‌کند و سفر خود را با لندن آغاز می‌کند و قرار است در آنجا گفت‌وگوهایی را با مقامات اروپایی و خاورمیانه درباره مذاکرات ایران و همچنین وضع آشفته خاورمیانه صورت دهد.

این گزارش‌ می‌افزاید که کری از لندن به وین سفر خواهد کرد، محلی که مذاکرات راه‌حل جامعه هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ روز سه‌شنبه در آنجا آغاز می‌شود و تا چند روز ادامه دارد.

طبق این گزارش، کری احتمالاً در تمامی جلسات مذاکرات وین شرکت نخواهد کرد و و ممکن است توقف‌هایی را ممکن است در دیگر کشورهای اروپایی داشته باشد.

پیش از این خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرده بود، در حالیکه بسیاری از مسائل حل نشده باقی مانده است، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و شرکای وی در گروه 1+5، برنامه‌ریزی کرده‌اند که در مذاکرات وین که قرار است روز سه‌شنبه (فردا) از سرگرفته شود به «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران بپیوندند.

آسوشیتدپرس گزارش کرد که دو طرف مذاکره برای تمدید مذاکرات بعد از مهلت 24 نوامبر آمادگی دارند اما عدم توافق تا مهلت تعیین شده موجب بروز تردیدها در کنگره آمریکا می‌شود. دولت آمریکا ممکن است کنگره را با بررسی تحریم‌های جدید در صورت عدم توافق خشنود سازد اما این مسئله می‌تواند موجب شود که تهران از میز مذاکرات عقب‌نشینی کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری