کد خبر: 10591

معاون بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء گفت: جریانی که توانست کنترل جمعیت را در کشور صورت دهد شبکه ۳۰۰ هزار نفری دارد که به شدت درگیر موضوع کنترل جمعیت است و درآمد بالایی هم دارد، لذا این شبکه به شدت مقابل افزایش جمعیت قرار دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، حجةالاسلام محرابی در نخستین همایش ملی چشم‌انداز جمعیتی ایران اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در زمینه افزایش جمعیت موضوع گره‌گشایی ذهنی به ویژه برای نخبگان را مطرح کرده‌اند که این موضوع بسیار اهمیت دارد و اگر این اتفاق صورت گیرد مردم رهرو نخبگان در این حوزه می‌شوند.

وی با بیان اینکه در این زمینه شعار «ایران، جوان بمان» را مطرح کردیم، تصریح کرد: جریانی که توانست کنترل جمعیت را در کشور صورت دهد شبکه ۳۰۰ هزار نفری دارد که به شدت درگیر موضوع کنترل جمعیت است و درآمد بالایی هم دارد، لذا این شبکه به شدت مقابل افزایش جمعیت قرار دارد.

محرابی با بیان اینکه ستادهای مردمی با همین شعار را در این زمینه راه انداختیم، یادآور شد: طرح و برنامه‌هایی آماده شده است که در تمام استانهای کشور برنامه‌هایی در جهت افزایش جمعیت صورت بگیرد. به عنوان مثال در حوزه آموزش ۱۲۰۰ کارگاه آموزشی در سراسر کشور برگزار کردیم.

معاون بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء با بیان اینکه جشنواره ایران جوان بمان را در دستور کار قرار دادیم تا در این زمینه الگونمایی صورت بگیرد، عنوان کرد: کار فرهنگی در حوزه جمعیت ۱۵ سال زمان می‌برد.

وی با بیان اینکه تولیدات محصولات فرهنگی از جمله کلیپ و انیمیشن شروع شده است، بیان کرد: در این زمینه پیری جمعیت و مبارزه با تک فرزندی را در گام اول قرار دادیم همچنین در حوزه فضای مجازی جریان مقابل بسیار کار کرده است لذا در این زمینه به عنوان اولین کار سایت ویژه‌ای را آماده کردیم تا تمام نیازهای مادران در زمان قبل و بعد از باروری را پوشش دهیم. همچنین نمونه موبایلی آن هم آماده شده است که در صورت بالا آمدن سایت آن هم اجرا می‌شود.

محرابی با بیان اینکه تقویم ویژه باروری به سبک زندگی، زایمان و تغذیه را مشخص می‌کند، نیز در دستور کار است، گفت: باید تیم ویژه‌ای برای تغذیه مادران باردار فعال شود.

معاون بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء گفت: همچنین، ۵۰۰ هیئت مذهبی را آموزش داده‌ایم و ۷۵۰۰ هیئت مذهبی را محصولات دادیم در عین حال چند مستند خوب ساخته‌ایم و اگر کسی طرح قوی داشته باشد حاضریم حمایت کنیم. متاسفانه جامعه‌ای از پزشکان هنوز با موضوع افزایش جمعیت کنار نیامدند که در این زمینه کانون‌های مهر مادری را راه‌اندازی کردیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری