کد خبر: 10579

رایانه‌های وزارت امور خارجه آمریکا هدف حمله هکری قرار گرفت و این وزارتخانه در اقدامی بی‌سابقه تمام سامانه ایمیلی طبقه‌بندی شده را موقتا غیر فعال کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که شبکه رایانه‌ای وزارت خارجه این کشور هک و در پی آن ارسال ایمیل‌های این وزارتخانه متوقف شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام ارشد این وزارتخانه نوشته است که همزمان با انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حمله هکرها به سیستم‌های کاخ سفید، «فعالیت‌های نگران‌کننده‌ای» هم در سامانه‌های وزارت خارجه آمریکا شناسایی شده است.

این مقام امریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت: وزارت خارجه آمریکا در اقدامی بی‌سابقه در پی نقصی که احتمالا به واسطه آسیب ناشی از یک حمله سایبری در سامانه‌های این سازمان رخ داده، سامانه ارسال ایمیل‌های غیرطبقه‌بندی‌شده را موقتا غیرفعال کرده است.

در ماه اکتبر بود که گزارش‌هایی از حمله سایبری به کاخ سفید منتشر شد، اما در آن زمان هیچ اشاره‌ای به هدف قرار گرفتن همزمان وزارت خارجه آمریکا نشده بود. از آن زمان، چندین نهاد دیگر آمریکا از جمله سرویس خدمات پستی و همچنین سازمان هواشناسی هم هدف حملات سیاسی قرار گرفته‌اند.

این مقام وزارت خارجه آمریکا مدعی شده است که هیچ‌یک از سیستم‌های طبقه‌بندی شده در معرض این حمله سایبری قرار نگرفته‌اند با این حال وزارت خارجه آمریکا از اواخر وقت جمعه با هدف ارتقا وضعیت امنیتی، سامانه ارسال ایمیل خود را غیرفعال کرده است.

مقام مورد استناد آسوشیتدپرس ابراز امیدواری کرده است که سامانه‌های این وزارتخانه به زودی فعالیت عادی خود را از سر گیرند، اما اشاره‌ای به منشا این حمله نکرده است. رسانه‌های آمریکایی در حملات پیشین، هکرهای روسی و چینی را متهم کردند، اما این امر هرگز به طور رسمی تائید نشد.

انتظار می‌رود وزارت خارجه آمریکا به محض پایان اختلال کنونی، در روز دوشنبه یا سه‌شنبه رسما در این رابطه بیانیه صادر کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری