کی از اعضای فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در پارلمان لبنان با تأکید بر اینکه آمریکا خواهان برقراری ثبات در لبنان نیست، تصریح کرد طرح تکفیری در کشورهای عربی و اسلامی از جمله عراق و سوریه در حال فروپاشی است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، «اداره روابط رسانه‌ای حزب‌الله»، «حسن فضل الله» عضو فراکسیون «وفاداری به مقاومت» خاطرنشان کرد «وقتی سفیر آمریکا در لبنان در خاک لبنان علیه مقاومت تحریک و مواضعی ضد این حزب الله ایراد می‌کند، به این معنی است که دولت متبوعش به سطح بالایی از ناراحتی، پریشانی، حسرت، ناامیدی و احساس شکست رسیده است؛ برای اینکه مقاومت به عامل اطمینان بخشی برای بسیاری از گروه‌های مردمی در لبنان تبدیل شده است که معتقدند قدرت، وجود و جانفشانی‌های آن (مقاومت) یکی از عوامل اساسی در حمایت از این کشور و جلوگیری از هرگونه تعرض به آن شده است.

حسن فضل الله که این سخنان را، روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای مقاومت لبنان، ایراد می‌کرد، افزود: « قدرت مقاومت که توان ارتش لبنان را کامل کرده است به چتر حمایتی و اطمینان بخشی نه فقط برای طرفداران مقاومت بلکه همه لبنانی‌ها از طوایف دینی مختلف تبدیل شده است.»

وی خاطرنشان کرد: «آمریکایی‌ها خواهان آن نیستند که در این کشور (لبنان) آرامش و ثبات برقرار شود، مواضع اخیر آنها علیه حزب‌الله و مقاومت با هدف ارسال سیگنال‌هایی منفی و در راستای تلاش‌ برای تخریب و تشویش در میان لبنانی‌ها است و شکی نیست که شرایط ایجاد شده برای گفت‌وگو، یکی از عوامل کمک به برقراری ثبات در لبنان است.»

این عضو فراکسیون وابسته به حزب‌الله در ادامه گفت: «طرح تکفیری امروز در منطقه، سوریه، عراق و در کشورهای عربی و اسلامی در حال فروپاشی و شکست است. در لبنان نیز مقاومت از طریق جانفشانی‌های مجاهدانش از کشور حمایت می‌کند. ارتش لبنان نیز با فداکاری و چتر سیاسی حمایتی توانسته است امنیت را برای همه لبنانی‌ها بویژه در منطقه شمال فراهم و طرحی را که علیه لبنان به منظور اشغال برخی روستاها و شهرک‌های آن و تشکیل امارتی در این منطقه آماده می‌کردند، خنثی کرد.»

وی حملات گاه و بی‌گاه علیه ارتش لبنان را بیانگر در تنگنا قرارگرفتن و شکست آنها (تکفیری‌ها) و رسیدنشان به مرحله ناامیدی عنوان کرد.

حسن فضل‌الله تأکید کرد «ما طرفدار جنگ و یافتن میادینی برای جنگ کردن در آنجا نیستیم بلکه نبردی را که مقاومت برای مقابله با تکفیری‌ها وارد آن شده است، در راستای منافع ملی لبنان است. اینها کسانی هستند که به کشور و مقاومت ما تجاوز کرده‌اند.»

وی خاطرنشان کرد «مقابله با هر خطری در هر نقطه از خاک لبنان، در درجه نخست مسئولیت دولت و ارتش لبنان است ولی لازم است همه برای کمک به دولت و ارتش و حمایت از آنها آماده باشند همچنانکه این وضعیت در برخی مناطق شکل گرفته است.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری