کد خبر: 10533

به دنبال شکایت آقای مهدی هاشمی بهرمانی (رفسنجانی) فرزند اکبر از پایگاه اطلاع رسانی رجانیوز بابت انتشار اخبار و گزارش‎هایی با موضوع فعالیت‎ها و اقدامات مهدی هاشمی، صبح امروز (یکشنبه) دادگاه شکایت مزبور از پایگاه اطلاع رسانی رجانیوز در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی کشکولی و با حضور هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

به گزارش قم خبر به نقل از رجانیوز، در ابتدای جلسه دادگاه قاضی کشکولی اعلام کرد با توجه به درخواست ترک محاکمه از سوی آقای مهدی هاشمی، جلسه دادگاه شکایت مهدی هاشمی از پایگاه اطلاع رسانی رجانیوز برگزار نمی‎شود.

این در حالی است که مدیر مسئول رجانیوز با مجموعه‎ای مفصل از مستندات و مدارک غیرقابل خدشه برای ارائه به دادگاه و هیات منصفه مطبوعات در محل دادگاه حاضر شده و آماده قرائت متن دفاعیه بلند خود در تشریح فعالیت‎ها و اقدامات آقای مهدی هاشمی در سال‎های گذشته بود.

وکلای مهدی هاشمی در دادگاه مشابه مدیر مسئول اسبق رجانیوز، نیز درخواست ترک محاکمه کرده بودند.

این در حالی است که رجانیوز در گزارشی که در حاشیه اعلام خبر شکایت وکلای مهدی هاشمی از رسانه‎های بازتاب دهنده دادگاه مهدی هاشمی منتشر شده بود، اعلام کرد:« برخی رسانه‎ها از جمله رجانیوز، بر روی دادگاهی که بواسطه شکایت مهدی هاشمی تشکیل خواهد شد، بعنوان فرصتی بسیار مناسب و مغتنم برای باز کردن ابعاد گسترده‎تری از پرونده سنگین آقازاده هاشمی رفسنجانی حساب کرده‎ و منتظر برگزاری این دادگاه برای ارائه مستندات خود در دادگاه و قضاوت افکار عمومی هستند.»

بر همین اساس نیز رجانیوز با مجموعه از مستندات برای ارائه در دادگاه حاضر شد که به دلیل عدم حضور و درخواست ترک محاکمه از سوی مهدی هاشمی این فرصت برای مدیرمسئول پایگاه اطلاع رسانی رجانیوز فراهم نشد.

لازم به ذکر است مطابق با ماده ۱۷۷ آیین دادرسی کیفری «در صورت درخواست مدعي مبني بر ترك محاكمه ، دادگاه قرار ترك تعقيب صادر خواهد كرد. اين امر مانع از طرح شكايت مجدد نمي باشد. »

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری