پس از آنکه رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان اعلام کرد جنگ در افغانستان به دلیل حضور نظامیان خارجی جایز است، اعضای پارلمان افغانستان اظهارات وی را محکوم کردند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، برخی اعضای پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (شنبه) این مجلس به اظهارات «مولانا فضل‎الرحمن» رهبر جمعیت علمای پاکستان مبنی بر اینکه جنگ در افغانستان به دلیل حضور نظامیان خارجی جایز است، واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

«صدیق‎احمد عثمانی» معاون پارلمان افغانستان در این خصوص ضمن محکومیت این اظهارات، خواستار واکنش جدی وزارت خارجه افغانستان به این اظهارات شد.

«ذکریا سودا» عضو این مجلس نیز اظهارات رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستانی را صدمه بزرگی به استقلال این کشور خوانده و از دولت این کشور خواست تا عکس‎العمل شدیدی در برابر آن داشته باشد.

این در حالی است که مولانا فضل‎الرحمن روز گذشته جنگ در افغانستان را جایز دانست و تأکید کرد: به دلیل حضور نظامیان خارجی در این کشور باید جنگ تداوم یابد.

«محمد اشرف‎غنی» رئیس جمهور افغانستان پس از افزایش اختلافات میان دولت‎های کابل و اسلام‎آباد روز گذشته طی یک سفر رسمی ۲ روزه وارد پاکستان شد و با مقام‎های آن کشور در خصوص مبارزه با تروریسم و اعتمادسازی میان ۲ کشور گفت‎وگو کرده است.

برخی دیگر از اعضای پارلمان افغانستان به این سفر به دیده شک و تردید نگریسته و آن را همانند ۲۱ سفر بی حاصل رئیس جمهور پیشین این کشور به اسلام‎آباد قلمداد کردند.

به باور آن‎ها، پاکستان در گام نخست باید حملات موشکی به خاک افغانستان را متوقف می‎کرد و پس از آن ندای صلح‎خواهی سر می‌داد تا رئیس جمهور این کشور به اسلام‎آباد می‎رفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری