کد خبر: 10455

ویژه‌برنامه «سوگواره عاشورا و مقاومت» با تجلیل از علی عباس، شاعر لبنانی مقاومت در فرهنگسرای امام(ره) برگزار شد.

به گزارش قم خبر ، در این سوگواره حجت‌الاسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سفیر لبنان در ایران، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، علیرضا قزوه، سیدعبدالله صفی‌الدین نماینده حزب‌الله در ایران، عبدالرحیم سعیدی راد شاعر و امیر عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری حضور داشتند.

قزوه در این مراسم با قدرانی از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای برگزاری چنین نکوداشتی، گفت: پیش از این در سال‌های گذشته مراسمی برای تجلیل از شعرای پارسی‌زبان داشته‌ایم اما در این زمینه باید به شاعران بزرگ مقاومت هم به عنوان بخشی دیگر از هویت و تفکر اسلامی ایرانی توجه کنیم.

وی اظهار داشت: شاعران لبنان در صف اول جبهه مقاومت قرار دارند. امیدوارم این بزرگداشت راهگشای مراسم‌های تجلیل از دیگر شاعران این حوزه باشد و بتوانیم ارتباط خود را در آینده در این زمینه بیشتر کنیم و شاهد ایجاد عرصه‌ای برای تبادل فرهنگ و ادب باشیم.

سیدعبدالله صفی‌الدین نماینده حزب‌الله در ایران هم دیگر سخنران سوگواره عاشورا و مقاومت بود. او گفت: شعر علی عباس ماندگار شده و روحیه‌بخش جوانان مبارز حزب‌الله است. شعرهای این شاعر از جمله «ما از اسلحه دور نمی‌شویم» تبدیل به شعاری مهم و تاثیرگذار در ادبیات مقاومت حزب‌الله در پاسخ به دشمنان شده است.

حجت‌الاسلام زائری هم در این سوگواره ادبی اظهار داشت: رمز ماندگاری گفته شدن و نوشته شدن است و تا وقتی از این مقاومت‌ها گفته و نوشته نشود، این روایت ماندگار نمی‌شود و این کاری است که علی عباس‌ها در حوزه شعر مقاومت و پایداری انجام می‌دهند.

در پایان این مراسم، با حضور حجت‌الاسلام مرادی، سفیر لبنان و دیگر مهمانان از علی عباس شاعر شهیر لبنانی مقاومت قدرانی و تجلیل شد. شیخ علی عباس بیشتر با اشعاری شناخته می‌شود که پیش از حضور و سخنرانی سیدحسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان با شور و حرارت درباره مقاومت می‌خواند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری