کد خبر: 10445

فرمانده قرارگاه کربلا در دوران دفاع مقدس با متمایز خواندن معنای جنگ تحمیلی با دفاع مقدس،تاکید کرد:هرچند جنگ تحمیلی به پایان رسید اما دفاع مقدس همچنان پابرجاست.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، سردار احمد غلامپور در نخستین شب یادواره شهدای دانشجوی یزد در حسینیه ثارالله که توسط دانشگاه پیام نور استان یزد برگزار شد، با متمایز دانستن معنای جنگ تحمیلی با دفاع‌مقدس گفت:ماهیت جنگ تحمیلی که به دنبال آن دفاع مقدس شکل گرفت، اشغالگری و تجاوز است و در مقابل ماهیت دفاع مقدس، مقابله با زورگیری و ظلم و انجام جهاد فی سبیل‌الله است.

وی افزود: جنگ تحمیلی ۸ سال بود که تمام شد اما دفاع مقدس همچنان پابرجاست چرا که تهدید دشمنی که عامل اصلی جنگ تحمیلی بود، همچنان ادامه دارد منتها شرایط دفاع تغییر کرده است. امروز انقلاب اسلامی‌از حوزه جغرافیایی و مرزهای ایران عبور کرده و آمریکا به عنوان دشمن انقلاب اسلامی‌باید،به دنبال آن در کشورهایی مانند سوریه، عراق، بحرین و لبنان بگردد لذا مسئله مهم امروز ما انقلاب اسلامی‌است. جمهوری اسلامی‌ هر چند زادگاه و ام‌لقرای انقلاب اسلامی‌است اما مشکل امروز آمریکا، بحث انقلاب اسلامی‌است.

سردار غلامپوردر رابطه با بحث داعش اظهار کرد:امروز شرایط عراق به دلیل برخورداری از وجوه مشترک بیشتر با انقلاب اسلامی‌به مراتب بهتر از وضعیت سوریه است.حمله گروه‌های تکفیری همانند جنگ تحمیلی مایه نعمت برای کشور عراق شده چرا که مردم عراق در کنار ارتش منسجم‌تر، نیروی بسیج را تشکیل داده‌اند و این از برکات انقلاب اسلامی‌است. دشمن امروز به شدت مستاصل و زمین خورده است و اربده کشی‌هایی که بعضا رئییس جمهور آمریکا پشت تریبون سر می‌دهد، در واقع پشت پرده چیزی دیگر است .

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های ۵۰ ساله آمریکا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی‌ و بر هم خوردن معادلات آمریکا با پیروزی انقلاب اسلامی‌، علت دشمنی آمریکا با ایران را جایگاه کشورمان اعلام کرد و افزود: از این رو آمریکا چند برنامه را در دستور کار قرار داد که یکی اغتشاش داخلی و ترور شخصیت‌ها، نابودی اقتصادی از طریق تحریم‌ها و حمله نظامی‌علیه ایران که از طریق کشور عراق به ایران صورت داد.

سردار غلامپور با اشاره به تاثیرگذاری ۳سه عامل عنایت خداوند، وجود رهبری هوشمند در قالب ولایت فقیه و حمایت و همراهی مردم تا حد جانفشانی، در ثبات انقلاب اسلامی، ادامه داد: آمریکا در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران به رغم محاسبات دقیق خود، همراهی مردم را نادیده گرفته بود و این باعث شد که در نهایت ناکام بماند.به این ترتیب و پس از جنگ تحمیلی، هیچ کشوری جرأت نکرده است که علیه ایران وارد عمل شود.

سردار مشتاقیون، فرمانده عملیات سپاه اصفهان که در دوران دفاع مقدس فرماندهی لشکر ۸ نجف اشرف را بر عهده داشت، در این یادواره با اشاره به حضور رزمندگان یزدی قبل از تشکیل تیپ «الغدیر» در لشکر ۸ نجف، به بیان خاطرات و ویژگی‌های شخصیتی برخی از سرداران و شهدای یزدی دفاع مقدس از جمله شهید ذبیح الله عاصی‌زاده، شهید احمد شکاریان، شهید احمد فرج پور،شهید حسین دهستانی، شهید سیدحسین میرزاباباییان و غیره پرداخت.

وی در بخشی از سخنانش اظهار کرد: جنگ تحمیلی هر چند در ظاهر، جنگ عراق علیه ایران بود ولی در واقع پشتیبان و طراح آن استکبار جهانی بود و نکته قابل توجه در این جنگ، همکاری بلوک شرق و بلوک غرب بر علیه ایران بود.در این جنگ ۶۰ کشور جهان از عراق پشتیبانی کردند و از ۱۵ کشور جهان اسیر گرفتیم.

وی یکی دیگر از ویژگی‌های جنگ تحمیلی را انجام اقدامات خلاف حقوق بشر از جمله استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی مانند سلاح‌های شیمیایی ذکر کرد و خاطراتی درباره تاثیر کشنده و ماندگار این سلاح‌ها بیان کرد.

سردار مشتاقیون همچنین اظهار کرد: دفاع مقدس در یک کلام منحصر به زمان، مکان و فضائل خاصی نیست و مصداق فرمان خداوند در قرآن کریم وظیفه همه مسلمانان است که در مقابل سیطره دشمنان، چه نظامی، چه فرهنگی، چه اقتصادی و غیره دفاع کنند.

سردار مشتاقیون در ادامه با اشاره به روند و هدف از شکل‌گیری گروه داعش و ساختار تشکیلاتی آن گفت: هدف از این حرکت بهره برداری استکبار از موضوع اسلام ستیزی و اسلام هراسی در قالب حرکت های وحشیانه این گروهک ذکر کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری