کد خبر: 10436

یک رسانه روسی طی تحلیلی نوشت: آمریکا باید متوجه این حقیقت تلخ اجتناب‌ناپذیر باشد و درک کند که هم‌اکنون ایران قدرتی در ساخت پهپاد است و نمی‌تواند آن را نادیده انگارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، شبکه خبری «‌راشاتودی» روز گذشته (پنجشنبه) طی تحلیلی در زمینه ساخت پهپاد رادار گریز از سوی ایران نوشت: «آمریکا مجبور خواهد بود حقیقت اجتناب ناپذیر و دردناک ساخت پهپاد رادار گریز را از سوی ایران را پذیرا باشد.»

بر اساس این گزارش، یک تحلیلگر امور منطقه‌ای در گفت‌گو با این شبکه خبری گفت: «ابتدا باید بگویم که ایران حق داشت تا پهپاد آر کیو ۱۷۰ را که در عمق ۱۴۰ مایلی این کشور وارد شده بود ، فرو نشاند و سپس با استخراج اطلاعات داخل آن به ساخت نمونه مشابه اقدام نماید که ما هم اکنون شاهد آن در نمایش فیلم ویدیویی هستیم. ایران دارای قابلیت خوبی در زمینه ساخت پهپاد می‌باشد و اخیرا پهپادهای با فن‌آوری بالا با مقاصد چند منظوره رزمی و تجسسی را تولید می‌کند.»

این کارشناس در ادامه گفت: «‌در هنگامه گفت‌وگوهای هسته‌ای بین ایران و آمریکا این مسئله پیروزی مهم و موثری برای این کشور است که باعث می‌شود قابلیت تحرکات نظامی و جابجایی موشک‌های نظامی در سطح منطقه به ویژه خلیج فارس را رصد کند. این نوع پهپاد رادار گریز است و قادر است به عمق دفاع هوایی رخنه کند. توانایی ایران در بکار گیری فن آوری رادار گریز در پهپاد پیروزی بزرگی در سطح منطقه و در مقابل آمریکا می‌باشد.»

وی در زمینه واکنش آمریکا نیز گفت: «آمریکایی‌ها خیلی تلاش کردند تا این پهپاد را برگردانند و اخبار تایید نشده حکایت از قصد آمریکا در نابودی این پهپاد داشت اما موفق به انجام این کار نشدند و این البته بخاطر آمادگی ایران برای مواجهه با این مسئله بود. بنابر این فکر می‌کنم آمریکا باید متوجه این حقیقت تلخ اجتناب ناپذیر باشد و درک کند که هم اکنون ایران یک قدرت در ساخت پهپاد است و نمی‌تواند آن را نادیده انگارد.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری