کد خبر: 10411

معاون تربیت و آموزشی و عقیدتی سیاسی دانشگاه بقیه الله اعظم گفت: سپاه پاسداران یک هدف کلی را دنبال می‌کند و آن این است که هر پاسدار یک معلم قرآن شود که تدبیری است که از سال ۱۳۹۲در سپاه به این شکل اجرایی می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام و المسلمین انصاریان معاونت تربیت، آموزش و عقیدتی سیاسی دانشگاه بقیه الله در آیین افتتاحیه آموزش‌یار قرآن کریم سپاه پاسداران طی سخنانی اهداف این مراسم را برشمرد و اظهار داشت: این مراسم سه هدف را دنبال می کند نکته اول ان افتتاحیه دوره تربیت معلم قرآن کریم با ۱۲۰نفر دانشجوی پاسدار است و نکته دوم اختتامیه دوره تربیت مربی قرآن کریم و ۴۰ نفراز افسران وظیفه است و نکته پایانی اعطای گواهی نامه دوره تخصصی تربیت معلم قرآن کریم که شامل ۳۳ نفراز پایوران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله اعظم (عج) می‌شود.

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران یک هدف کلی را دنبال می‌کند و آن این است که هر پاسدار یک معلم قرآن شود که تدبیری است که از سال ۱۳۹۲در سپاه به این شکل اجرایی می‌شود و با این رویکرد است که برنامه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دنبال می‌شود.

معاون تربیت و آموزشی و عقیدتی سیاسی دانشگاه بقیه الله اعظم بیان داشت: این هدف یک تدبیری است که سیاست ما را تعیین می‌کند و آن این است که سپاه باید در تمامی کارها اجرایی نیز الگوسازی کند و این به لحاظ راهبردی نیز یک الگوسازی برای مجموعه سپاه است که این نشان از ضروریت آن دارد زیرا زمان هر چه جلوتر می‌رود به این واقعیت بیشتر می‌رسیم که ارتباط با قرآن در تمام عرصه‌ها عمیق‌تر و جدیدتر باشد به خصوص جبهه‌هایی که در برابر اسلام هم چون تکفیری‌ها، داعشی‌ها و وهابیت قرار گرفته‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین انصاریان افزود: تمامی اقداماتی که این گروه‌های تروریستی هم چون داعشی‌ها و تکفیری‌ها انجام می‌دهند با قرآن است برای مثال آن‌ها زمانی که فردی را می‌کشند یا سرمی‌برند و یا هر خلاف شرعی که انجام می‌دهند قرآن می‌خوانند که نشان از انحراف آن‌ها دارد و آن‌ها از قرآن سواستفاده می‌کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما نیز باید قرآن را سرلوحه تمامی امور خود قرار دهیم و به طور صحیح از آن استفاده و پیروی کنیم تا بتوانیم در مقابل این انحرافات به خوبی بایستیم و جلوی آن‌ها را بگیریم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری