کد خبر: 10381

وزیر خارجه اسپانیا تاکید کرد که این کشور می‌تواند فلسطین را به عنوان یک دولت مستقل به رسمیت بشناسد اگر این مساله به تسهیل مذاکرات بین اسرائیل و فلسطین کمک می‌کند.

به گزارش قم خبر ، تسنیم به نقل از ریانوستی، نوشت:

خوزه مانوئل گارسیا مارگالو وزیر خارجه اسپانیا تصریح کرد که اسپانیا فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت اگر ما تصور کنیم که این اقدام روند مذاکرات بین فلسطین و اسرائیل را تسهیل خواهد کرد یا اینکه ببینیم مذاکرات در بن بست قرار گرفته است.

 
بر اساس این گزارش وی افزود: این امکان باید روند حل و فصل تنش بین دو کشور را با مشارکت جامعه بین المللی تسهیل کند.

 
حزب سوسیالیست اسپانیا اعلام کرده است که این کشور دیر یا زود دولت فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت. فلسطینی ها قصد دارند در اراضی اشغالی 1967 میلادی دولت مستقلی را تشکیل دهند ولی رژیم صهیونیستی تاکنون حاضر به عقب نشینی از این مناطق نشده است.

 
تا اواخر اکتبر 134 کشور عضو سازمان ملل دولت فلسطینی را به رسمیت شناخته اند. مجمع عمومی سازمان ملل در سال 2012 میلادی دولت مستقل فلسطینی را رسمیت شناخته ولی اتحادیه اروپا و اکثر کشورهای اروپایی هنوز دولت فلسطین را به رسمیت نشناخته اند.

 
تازه ترین دور مذاکرات سازش برای دستیابی به توافق بر سر راهکار تشکیل دو دولت ماه آوریل به شکست منجر شد. فلسطینی ها اکنون شانس کمی دارند ولی به صورت یکجانبه به تلاش خود برای تشکیل دولت از طریق جلب حمایت بین المللی ادامه می دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری