کد خبر: 10374

جریان ملی آزاد لبنان به صورت رسمی شکایت خود از تمدید مجدد پارلمان لبنان را به شورای قانون اساسی تقدیم کرد.

به گزارش قم خبر ، فارس به نقل از روزنامه النهار نوشت:

«ابراهیم کنعان» عضو فراکسیون «تغییر و اصلاح» و یکی از رهبران برجسته جریان مسیحی «ملی آزاد» لبنان شکایت این جریان نسبت به تمدید مجدد دوره فعلی پارلمان لبنان را به شورای قانون تقدیم کرده و خواستار تعلیق این قانون شد.

شورای قانون اساسی پس از دریافت این شکایت جلسه‌ای را به منظور بررسی این درخواست برگزار کرده ولی به علت به حد نصاب نرسیدن شمار اعضای این شورا در جلسه مذکور، تصمیمی درباره تعلیق یا عدم تعلیق این قانون اتخاذ نکرده است.
 
بر اساس این گزارش، «عصام سلیمان» ‌رئیس شورای قانون اساسی لبنان دستور تهیه گزارشی درباره این پرونده طی 10 روز آینده را صادر کرده و پس از آن، به برگزاری جلسه‌ای به منظور بررسی این پرونده دعوت خواهد کرد و جلسه تا زمان صدور حکم رسمی خواهد ماند.
 
این گزارش حاکی است که پارلمان لبنان تا زمان صدور حکم شورای قانون اساسی به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد. در صورتی که شورای قانون اساسی به ابطال قانون تمدید پارلمان رأی دهد، در آن صورت عمر دوره فعلی پارلمان نیز به پایان خواهد رسید.
 
روزنامه الاخبار لبنان در گزارشی با پرداختن به اعتراض جریان مسیحی ملی آزاد، تاکید کرد که این اعتراض در حد سخن نبوده و به نظر می‌رسد که جریان ملی آزاد در پیگیری این پرونده کاملا جدی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری