کد خبر: 10362

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شرایط امروز سبب شده است تا مردم احساس کنند که بین مجلس و دولت شکافی پیش آمده در صورتی که مجلس به وظایف خود عمل می کند.

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به عدم رای اعتماد مجلس به وزاری پیشنهادی علوم، اظهار کرد: اگر روز استیضاح فرجی دانا رئیس جمهوری در مجلس حاضر می شدند ما امروز شاهد این ماجراها نبودیم، زیرا اگر آن روز رئیس جمهوری در مجلس حاضر می شد بی شک فرجی دانا رای اعتماد لازم را کسب می کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ایجاد برخی از شکاف ها بین مجلس و دولت، افزود: شرایط امروز سبب شده است تا مردم احساس کنند که بین مجلس و دولت شکافی پیش آمده در صورتی که مجلس به وظایف خود عمل می کند.

وی تصریح کرد: دولت و مجلس هر کدام در موقعیت خود درست صحبت می کنند، اما ای کاش دولت قبل از معرفی وزیر پیشنهادی حداقل با رئیس مجلس مشورت می کردند.

حقیقت پور با اشاره به رزومه وزیر پیشنهادی مجلس، عنوان کرد: ما رزومه این وزیر را از روزنامه ها نمی خواندیم بلکه اشراف کامل به موقعیت ها و اشخاص داریم، ما برای دولت سنگ اندازی نمی کنیم بلکه سعی داریم تا دولت را در مسر رسیدن به اهداف از راه صحیح حمایت کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کاملا قابل پیش بینی است که وزیر پیشنهادی نمی تواند آرا لازم را کسب کند، ای کاش رئیس جمهوری افرادی مانند ستاری، ندیمی رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی را به عنوان وزیر معرفی می کردند که حداقل سابقه علمی و اجرایی داشت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که مجلس تمام توان خود را به کار بسته است تا شکافی بین مجلس و دوبت به وجود نیاید اما گاهی اوقات رفتارهای دولت به گونه ای است که سعی در ایجاد شکاف بین دولت و مجلس دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری