کد خبر: 10250

وزیر بهداشت گفت: آنهایی که به اقدامات وزارت بهداشت معترض هستند بهتر است چشمانشان را بشویند و به حوزه سلامت که خدماتی است، همیشه منفی و با نگاه سیاسی نظاره‌نگر نباشند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح کلینیک‌های تخصصی و فوق‌تخصصی بیماری‌های شبکیه و زجاجیه و همچنین اتاق عمل سرپایی در بیمارستان طرفه گفت: در عین حالی که مسئولیت‌های بزرگی را داریم جای شکر باقی است، با این حال روزشماری می‌کنیم که تمام اقدامات به سلامت منتهی شود و با عاقبت‌بخیری به اتمام برسد و مجدد به جامعه چشم‌پزشکی برگردم، امیدوارم این دوره از خدمت به خیر بگذرد و به نفع کارها به پیش رود.

وی ادامه داد: در حوزه جراحی عیوب انکساری که در حال افتتاح آن هستیم، هر کار جدیدی را که شروع می‌کردیم، ما را بیچاره می‌کردند و از حوزه چشم‌پزشکی گرفته تا خارج از آن به ما ایراد می‌گرفتند که در حوزه جراحی نوین آب‌مروارید، پیوند و جراحی عیوب انکساری حرف و حدیث‌های زیادی به راه می‌افتاد.

وزیر بهداشت گفت: اما من از همان زمان نیز مطمئن بودم که این خدمات به نفع مردم و جامعه چشم‌پزشکی خواهد بود و امروز بخش عمده‌ای از خدمات از این حوزه عبور می‌کند.

هاشمی ادامه داد: تمام جراحی‌های نوین چشم‌پزشکی که در کشور انجام می‌شود سرآمد است و مطابق استانداردهای بین‌المللی هستند و در حوزه سلامت خیلی بیشتر از گذشته امیدوار خواهیم بود.

هاشمی تصریح کرد: بدون مطالعه، کاری به پیش نمی‌رود و با اینکه مردم ما را نماد بهداری و درمان می‌شناسند اما بیشتر عمر خود را در آموزش و تحقیق گذرانده‌ام و بنابراین بدون برنامه، مطالعه و آینده‌نگری کاری را از پیش نمی‌بریم.

هاشمی گفت: در حوزه چشم‌پزشکی برخی‌ها گفته بودند انجام این اعمال غیرعلمی است، با این وجود از مجلس و دولت کمک می‌طلبیم و آنهایی که در این راه قرار ندارند نیز بهتر است چشمان‌شان را بشویند و همیشه منفی و سیاسی به امور نگاه نکنند به خصوص در این حوزه که حوزه خدماتی است.

هاشمی ادامه داد: ۱۰ تا ۲۰ سال زمان می‌برد تا فعالیت‌های انجام شده به ثمر بنشیند، ما دیگر در آن موقع نیستیم و دیگران راه را ادامه می‌دهند و نظام سلامت ضمن توانمندی، عدالت‌محوری را نیز خواهد داشت و دسترسی مردم به خدمات ارتقاء می‌یابد.

وی گفت: ورود به برخی مراکز درمانی به دلیل کمبودهایی که وجود دارد خجالت‌آور است، هر چند که در حوزه فناوری و استفاده از رایانه عقب هستیم، اما امیدواریم به تدریج کمبودها برطرف شود و برای آنهایی که علاقه‌مند هستند دنیایشان آباد شود باید درها را به روی خودشان باز کنند و با خدمت به مردم که بالاترین عمل صالح است به کمک بیایند.

وزیر بهداشت گفت: افتتاح بخش شبکیه در این بیمارستان که مردم منطقه بسیار به آن احتیاج دارند، کاری مناسب است، نرخ درنظر گرفته شده مطابق توان مردم است و از دستگاه‌های نسل سوم لیزر نیز استفاده شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری