کد خبر: 10241

رئیس دانشگاه شهید بهشتی از بین المللی شدن این دانشگاه و تعریف وظایف بین المللی برای دانشکده‌ها، خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، مهدی طرانچی در این باره، گفت: با توجه به سیاستهای نقشه جامع علمی کشور، دانشگاه شهید بهشتی ۵۷ شاخص را در این زمینه تعیین کرد، به عنوان مثال نسبت استاد به دانشجو، نسبت درآمد دانشگاه، نسبت فعالیت پژوهشی به درآمد کل، نسبت سطوح رضایت مندی، تعداد مقالات علمی، نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی و غیره که ۱۱ شاخص در این میان شاخص های اولیه هستند و سایر شاخص ها، شاخص های رده دوم به شمار می روند که باید برای جمع آوری آن اقداماتی انجام می شد.

وی با بیان اینکه برای جمع‌آوری این شاخص ها یک نظام جمع آوری تهیه شد، افزود: هم اکنون ۱۱ شاخص تکمیل شده و بقیه در حال تهیه و کامل شدن است تا مورد ارزیابی قرار گیرد و دانشکده ها بر اساس رتبه ای که در این ارزیابی کسب می کنند از بالا به پایین به سبز، زرد یا قرمز تقسیم بندی می شوند.

به گفته رئیس دانشگاه شهید بهشتی، در این برنامه، مدیریت دانشکده ها، بر اساس ارتقای شاخص ها انتخاب می شوند، امتیاز می گیرند و باید پاسخگو باشند. همچنین در حال تهیه یک داشبورد مدیریتی هستیم که یک مدیر هر روز یا هر سه ماه یکبار بتواند عملکرد خود را ارزیابی کند.

طهرانچی با اشاره به یک تصمیم جدید در دانشگاه شهید بهشتی گفت: ۱۰ درصد از حق مدیریت را به‌ عنوان کارانه در نظر گرفتیم که بر اساس آن هر شش ماه یکبار عملکرد مدیران، از مدیر گروه تا رئیس دانشگاه ارزیابی می‌شود و اگر به شاخص‌ها نزدیک بود، آن ۱۰ درصد به حقوق افراد اختصاص پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه شهید بهشتی، جامع است اما در حوزه فنی مهندسی عقب بود، اظهار داشت: با پیوستن دانشگاه شهید عباسپور به دانشگاه شهید بهشتی، این وجه دانشگاه تکمیل شد و اکنون دانشگاه به یک دانشگاه جامع بدل شده است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی از بین المللی کردن این دانشگاه خبر داد و گفت: آنچه که در دانشکده ها به جد پیگیری می کنیم، بحث بین المللی کردن دانشگاه است که ساختار دانشگاه را بر این اساس متحول خواهیم کرد. در حال حاضر در ساختار معاونتهای دانشگاه از جمله معاونت پژوهشی، معاونت آموزشی و معاونت دانشجویی وظیفه بین المللی تعریف و مدیران بین الملل برای آن ها در نظر گرفته شده است.

طهرانچی یادآور شد: طرح های پژوهشی بین المللی را با انعقاد تفاهم نامه انجام می دهیم و تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه را افزایش داده ایم که این را الزام مرجعیت علمی می دانیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری