کد خبر: 10237

جعفر توفیقی اخیراً در مصاحبه با نشریه صدا پیرامون ماجرای وزارت بی وزیر علوم در دولت یازدهم گفته است: سیاست‌های دولت گذشته خواسته نمایندگان است!

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، آقای مصطفی معین نیز در خلال مصاحبه‌ای در همین زمینه و در پاسخ به سؤال خبرنگار صدا مبنی بر میزان آمادگی وی برای قبول کاندیداتوری پست وزارت علوم! گفته است: «من بیشترین کمکی که به این دولت می‌توانم کنم را این نمی‌دانم که حتی اگر رئیس جمهور پیشنهاد وزارت را به من بدهند بپذیرم. بیشترین کمک من آن است که در هر جا لازم باشد کمک فکری، علمی و کارشناسی به دولت بدهم و دریغ نکنم! البته اگر در معرض مشورت قرار گیرم!»

* حرف آقای توفیقی علیه نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه آنها یا بخشی از آنها طرفدار ریکاوری سیاست‌های دولت گذشته در وزارت علوم هستند حرف درستی نیست. چه اینکه با فرض آقای توفیقی پس هم‌اکنون در سایر وزارتخانه‌هایی که مشغول کار هستند و وزرای آنها بعضاً آرای اعتماد بیسابقه‌ای را نیز در همین مجلس بدست آورده‌اند،‌ سیاست‌های دولت گذشته در حال اجراست!

آقای توفیقی که قسمت اعظمی از مشکلات وزیر معزول قبلی به حضور ایشان در سمت معاونت وزارت علوم و سابقه ایشان در سال ۸۸ برمی‌گردد، مدتی قبل نیز در رسانه‌ها اینطور اظهار کرده بود که نمایندگان مجلس جز فتنه سال ۸۸ حرف دیگری ندارند!

مشابه ادبیات آقای توفیقی، توسط یکی از مشاوران رئیس جمهور نیز در شب معرفی یک کاندیدای وزارت علوم به مجلس به کار رفت و او در یک صفحه اینترنتی این‌گونه نوشت که نمایندگان میان رفتن زیر بار سلطه گفتمان اقلیت مطلق پایداری و استقلال مجلس از افراط گری، یکی را برگزینند!

همچنین اقرار و شکوه تلویحی آقای معین در این زمینه که مورد مشاوره دولت آقای روحانی قرار نمی‌گیرد نیز اعترافی قابل تأمل است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری