کد خبر: 10221

فرمانده هوافضا سپاه از پرواز مدل ایرانی و نهایی‌شده پهپاد آرکیو ۱۷۰خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، سردار حاجی زاده فرمانده هوافضا سپاه امروز صبح در حاشیه کنگره ملی اقتدار موشکی سپاه در جمع خبرنگاران گفت: مدل ایرانی و نهایی‌شده پهپاد آرکیو ۱۷۰ به پرواز درآمد.

حاجی زاده افزود: فیلم پرواز نمونه ایرانی این پهپاد به زودی به نمایش در خواهد آمد.

فرمانده هوا فضا سپاه با بیان اینکه بخشی از پروژه هایی را که شهید طهرانی‌مقدم آن هار را آغاز کرده بود عملی شده اند، گفت: موشک‌های خلیج فارس، هرمز یک و هرمز ۲ از جمله پروژه هایی به شمار می رود که در حال بررسی هستند و انشالا در آینده عملی می شوند.

سردار حاجی زاده افزود: شهید طهرانی‌مقدم مسئول تحقیقات بود و فقط شامل بخش موشکی نمی‌شد بلکه پروژه‌های بدون سرنشین، بالگردی، زمین به هوا و زمین به زمین را در دستور کار داشت.

وی با بیان اینکه اگر زحمات شهید طهرانی‌مقدم نبود ما امروز شاهد اقتدار نظام نبودیم، تصریح کرد: اگر شهید طهرانی‌مقدم در دوران دفاع مقدس و پس از پایان جنگ به تکالیف خود عمل نمی‌کرد امروز امنیتی نداشتیم و امروز اقتدار نظام مدیون تلاش‌های طهرانی مقدم است.

فرمانده هوا فضا سپاه ادامه داد: طهرانی‌مقدم به تکالیف خود از سوی ولایت فقیه عمل می‌کرد و به دنبال اقتدار کشور بود و آتش پشتیبانی توپخانه تا برد ۲ هزار کیلومتر را عملی و بومی کرد و اگر طهرانی‌مقدم درست عمل نمی‌کرد شاهد ذلت و ترکمانچای دیگری بودیم.

گفتنی است؛ سپاه در سال ۹۰ توانسته بود یک نمونه از پهپاد آرکیو ۱۷۰ متعلق به آمریکا را سالم به زمین نشانده و آن را مهندسی معکوس کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری