دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ایران با اعلام اینکه خودروسازان توان رقابت در بازار بدون تعرفه را ندارند، گفت: در صنعت خودرو زحمات توفیقات مناسبی را بدست آورده‌ایم به همین دلیل نباید با عصبانیت در مورد این صنعت صحبت کنیم.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، اکبر ترکان روز گذشته در نشست تخصصی صنعت خودرو با بیان این که اگر قرار باشد به دنبال بازار بدون تعرفه در صنعت خودرو باشیم باید امکان رقابت را با محصولات سایر کشورها داشته باشیم افزود: بدون تعارف بگویم آیا در فناوری الکترونیک و یا برق و یا صنایع دیگر امکان رقابت را با محصولات کشورهای دیگر داریم.
 
ترکان خطاب به حاضرین این نشست تخصصی با کنایه گفت: بگذارید با خود روراست باشیم ما به جز پخت آبگوشت بزباش و قورمه سبزی در هیچ تکنولوژی صنعتی نسبت به جهان برتری نداریم.
 
وی اضافه کرد: باید صنعت خودرو را مورد حمایت قرار دهیم و اشتباهات گذشته را برطرف کنیم. به اعتقاد بنده بدون تعرفه امکان رقابت نخواهیم داشت پس نباید از روی عصبانیت اظهارنظرهایی برای این صنعت مطرح شود.

به گزارش جهان، سخنان مهندس ترکان یادآور جملات روشنفکران دوره طاغوت است از جمله حسن تقی زداه که گفته بود: "ما باید از فرق سر تا نوک انگشتان پا فرنگی شویم" یا رزم آرا (نخست وزیر وقت) که اظهار داشته بود: "ایرانی ها بدون کمک غرب یک لولهنگ (آفتابه) نمی توانند بسازند".

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری