کد خبر: 10205

قانونگذار سابق کنگره آمریکا با اعلام حمایت خود از جنبش‌های جدایی طلب در آمریکا،‌گفت به عقیده وی شمار جنبش‌های جدایی‌طلب در آمریکا بیشتر می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، قانونگذار سابق ایالت تگزاس در کنگره آمریکا در یادداشتی که در وبسایت شخصی اش منتشر شده بود، نوشت: «تمام حامیان آزادی در آمریکا باید از جدایی‌طلبی و تجزیه این کشور حمایت کنند چرا که تجزیه آمریکا مساوی است با دولت کوچکتر.»

بنا به گفته پاول، دولت فدرال آمریکا بیش از اندازه بزرگ شده است به گونه‌ای که حقوق فردی شهروندان این کشور را نیز زیرپا می‌گذارد و همین امر به افزایش ناگهانی این جنبش‌ها خواهد انجامید.

وی در ادامه این گفت‌وگو که پایان ماه سپتامبر انجام شده بود، تأکید کرد: «این جنبش‌ها بیشتر و بیشتر خواهند شد چرا که ناکامی دولت فدرال در برآورده کردن نیازها و خواسته‌های شهروندان بیش از پیش خواهد بود. در شرایطی که ورشکستگی مالی رو به رشد است و در این شرایط پرداخت مستمری‌های بازنشستگان نیز به تعویق می‌افتد و جنگ‌ها نیز پایانی ندارند و به وخامت اوضاع می‌افزایند، مردم نیز می‌گویند، چرا این اتحادیه را ترک نکنیم.»

این قانونگذار آمریکایی در ادامه تأکید کرد: «به اعتقاد من هر روز به شمار افرادی که خواستار جدایی و تجزیه آمریکا هستند، افزوده خواهد شد و هر چند که اساس آمریکا بر اعتقاد به تجزیه و جدایی بنا شده اما جنگ داخلی آمریکا در نیمه دوم قرن ۱۹ نشان داد که هرگونه اقدام برای جدایی نتیجه بسیار بسیار بدی خواهد داشت. اما آنچه در نهایت مهم است اصل موضوع جدایی است و نه آنچه که در پایان ممکن است اتفاق بیفتد. این یک تهدید برای دولت فدرال خواهد بود و برای محدود نگه داشتن آن امری ضروری است.»

پاول افزود: «آنجه مهم است این است که ما از حق مسلمی برای جدا شدن از دولت فدرال برخورداریم حتی با وجود اینکه هیچ گاه هیچ مورد تجزیه‌ای در آمریکا اتفاق نیفتاده است و هیچ ایالتی نتوانسته در نهایت اعلام استقلال کنند، اما دولت فدرال باید بداند که این تهدید همیشه بوده و همواره نیز وجود خواهد داشت. هر زمان که تهدید ترک یکی از ایالت‌ها برداشته شده، دولت فدرال سیاست‌های خود را برای بزرگتر شدن پیش برده است. جنبش‌های جدایی طلب همواره باید وجود داشته باشند.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری