کد خبر: 10190

آیت‌الله سیدعلی سیستانی مرجع عالی قدر شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای حمله شرورانه هفته گذشته به عزاداران حسینی در شرق عربستان را محکوم کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، آیت الله العظمی سید علی سیستانی مرجع شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای به مردم شهر الاحساء در شرق عربستان حادثه حمله وهابیون به عزاداران حسینی در حسینیه این شهر را تسلیت گفت.

در این بیانیه آمده است: عزاداری‌های شما عزیزان و همچنین ما برای سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش قبول درگاه الهی باشد، حمله شرورانه به جمع برادران شرکت کننده در مراسم عزاداری سبط نبی در حسینیه المصطفی در شهر الدالوه که به شهادت و زخمی شدن شماری از عزاداران شیعی منجر شد دل و جان همه را به درد آورد و همانا ما از خداییم و به سوی او بازمی گردیم.

در این بیانیه آمده است:اهالی احساء ما را در این مصیبت بزرگ شریک خود دانید و از خداوند بزرگ می‌خواهیم شهدای حادثه الاحساء را هم با شهرداری کربلا محشور گرداند و برای بازماندگان نیز صبر جزیل و برای زخمی‌ها شفای عاجل از درگاه پروردگار مسالت می‌کنیم و انه سمیع مجیب ولا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم.

روز عاشورا، در حمله تروریست‌ها به عزاداران حسینی در یک حسینیه در شرق عربستان دست کم ۸ نفر به شهادت رسیده و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند.

این حادثه شورای عالی علمای عربستانی و مفتی این کشور را وادار به واکنش کرد و این دو نهاد با صدور بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرده و تأکید کردند که اقدامات این چنینی آتش فتنه و تفرقه را شعله ور می‌کند.

حادثه الاحساء همچنین با موج محکومیت از سوی دیگر کشورها همراه بود که از مقامات سعودی خواستند درباره این پرونده تحقیق و جنایتکاران آن را شناسایی و محاکمه کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری