کد خبر: 10187

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه ته لیست یا سر لیست برای عارف تفاوتی ندارد، گفت: اگر آقای ناطق سرلیستی اصلاح‌طلبان را بپذیرد ما خوشحال می‌شویم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، الیاس حضرتی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با حضور در غرفه خبرگزار فارس در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در خصوص نرخ پایین مشارکت مردم در آمریکا اظهار داشت: در آمریکا و بسیاری کشورهای غربی آزادی که تعریف می‌شود به خاطر تسلط کامل رسانه‌ها و فضای غالبی است که فقط برای دو حزب وجود دارد و در واقع امکان فعالیت برای حزب سوم اصلا مهیا نیست.

حضرتی با بیان اینکه در آمریکا افراد و احزاب برای فعالیت حتما باید در ساختار حزب تعریف شوند، خاطرنشان کرد: نه معنای آن نیست که حزب دیگری نمی‌تواند فعالیت کند بلکه اساسا امکان تنفس برای آنها وجود ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه به خاطر چنین چارچوبی همیشه مشارکت در آمریکا زیر ۵۰ درصد است، تصریح کرد: این نرخ پایین مشارکت مشکل امنیتی برای آنها محسوب نمی‌شود.

وی ادامه داد: ما در کشور خود امنیت و پایداری‌مان را به حضور مردم گره زدیم نه به سلاح‌های هسته‌ای، وابستگی‌های جهانی و اتکا به ابرقدرت‌ها از این رو نظام جمهوری اسلامی متکی به مردم است.

حضرتی بر همین اساس به امنیت ملی، استقلال و استحکام داخلی بالا در کشورمان اشاره کرد و گفت:‌تمام تلاش ما مشارکت حداکثری مردم است.

مدیرمسئول روزنامه اعتماد باتاکید بر اینکه ما در عین حال باید خلا احزاب را در کشورمان پر کنیم، یادآور شد: بحث احزاب در کشور ما نه باید مانند دیکتاتوری حزبی در آمریکا باشد و نه مانند بل بلوشی حزبی در کشورمان بلکه باید بتوانیم احزاب اصیل و فراگیری را تشکیل دهیم.

وی با ذکر مثالی در این زمینه به نقش فراگیری آیت‌الله مهدوی کنی در جریان اصولگرایی و نقش خاتمی در جریان اصلاح‌طلبی اشاره کرد و افزود:‌من معتقدم که در حال حاضر سه جریان در کشور فعالیت می‌کنند.

حضرتی بر همین اساس افزود: جریان اصولگرایان معتدل، سنتی و پایداری در یک طیف و جریان اصلاح‌طلبی طیف دیگر و همچنین طیف ملی‌-مذهبی‌ها جریان سومی را تشکیل می‌دهند.

حضرتی در پاسخ به این سؤال که آیا شما جریان برانداز را از جریان اصلاح‌طلب تفکیک می‌کنید، گفت:‌ آنها برانداز نیستند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سؤال که آیا شما اعضای نهضت آزادی را اینگونه نمی‌دانید، گفت: نهضت آزادی برانداز نیست اما ما با آنها اختلافات مبنایی داریم. لذا این جریان نیز ذیل جریان ملی- مذهبی می‌تواند فعالیت کند.

وی درباره برنامه‌های حزب اعتماد ملی ادامه داد: حزب اعتماد ملی یکی از احزاب اردوگاه جریان اصلاح‌طلبی است و مجموعه اصلاح‌طلبان یک ندای واحدی سر می‌دهند.

حضرتی در پاسخ به این سؤال که نظر شما درباره ندای تفرقه حزب ندای ایرانیان که با انتقادات زیادی از سوی اصلاح‌طلبان مواجه شد، چیست، گفت: تفرقه‌ای وجود ندارد و نسل دوم اصلاحات از دوستان خوشفکر ما هستند که ذیل پرچم اصلاح‌طلبی فعالیت می‌کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سؤال که نظر شما درباره عدم دعوت شورای مشورتی خاتمی از عارف برای حضور در جلسات این شورا چیست، پاسخ داد: عارف از ارکان اردوگاه اصلاح‌طلبان و جزو نیروهای خوشفکر و خوش‌سابقه و سلیم‌النفس است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برخلاف آنچه آقای کرباسچی گفت آیا اصلاح‌طلبان حاضرند سرلیستی عارف را بپذیرند، تصریح کرد: برای آقای عارف سر لیست با ته لیست هیچ تفاوتی ندارد و شخصیت او بزرگتر از این حرف‌هاست.

حضرتی با بیان اینکه ما با جریان اصولگرای عقلایی هیچ مشکلی نداریم و افرادی نظیر ناطق و لاریجانی را قبول داریم، خاطرنشان کرد: اگر آقای ناطق افتخار دهد و سرلیستی اصلاح‌طلبان را بپذیرد مایه خوشحالی ماست.

مدیرمسئول روزنامه اعتماد با بیان اینکه ما برخلاف اصولگرایان در دولت احمدی‌نژاد هیچ توقعی از دولت نداریم در پاسخ به این سؤال که جرا آقای حجاریان گفته بود اصلاح‌طلبان ستون فقرات دولت هستند، پاسخ داد: ما به دنبال مرد جدید با افراد پخته و علاقمند به انقلاب و امام هستیم و افراد زیادی داریم که با تجربه بوده و دلسوز امام و رهبری هستند.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان پشت سر دولت حرکت می‌کنند و هر جا که دولت کمک و مشورتی بخواهد ما حضور داریم و جایی که ضعف باشد تذکر خواهیم داد چرا که معتقدیم انتقاد و تذکر منافاتی با اصل کمک به دولت ندارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری