کد خبر: 10185

رئیس دانشگاه آزاد بر اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی، جذب هیأت علمی، اجرای طرح‌های دانش‌بنیان و تأمین ۱۲ درصد از منابع مالی غیر از شهریه تاکید کرد و آنها را چهار اولویت اصلی دانشگاه آزاد برشمرد.

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در جلسه نمایندگان تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در هیات‌های امنای استانی، بر اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی، جذب هیات علمی، اجرای طرح‌های دانش بنیان و تامین ۱۲ درصد از منابع مالی غیر از شهریه تاکید کرد و آنها را چهار اولویت اصلی دانشگاه آزاد برشمرد.

وی در جلسه نمایندگان تام الاختیار با اشاره به اولویت‌های دانشگاه آزاد اظهارداشت: تمام روسای واحدها و نمایندگان تام الاختیار رئیس دانشگاه در هیات‌های استانی موظفند اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی، اجرای طرح‌های اقتصادی دانش بنیان، جذب هیات علمی و تامین ۱۲ درصد از منابع مالی غیر از شهریه را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

وی افزود: ما متعهد هستیم تا اردیبهشت ۹۴ نسبت به اصلاح نسبت استاد به دانشجو اقدام کنیم در غیر اینصورت رشته‌محل‌های فاقد استانداردهای لازم منحل یا جابجا می‌شوند.

میرزاده تاکید کرد: دانشگاه آزاد خود را مقید به رعایت چارچوب‌ها و استانداردهای آموزش عالی می‌داند، ما به هر قیمتی بنا نداریم در دانشگاه آزاد اقدام به تاسیس دوره‌های دکترا و کارشناسی ارشد کنیم.

میرزاده با اشاره به ثبت تقاضای بیش از ۹هزار نفر برای همکاری با دانشگاه آزاداسلامی به عنوان عضو هیات علمی، گفت: پرونده این افراد پس از بررسی به واحدها معرفی می شود، واحدها نیز پس از بررسی و انجام مصاحبه های علمی می‌توانند با آنها قرارداد پیمانی منعقد کنند تا روند جذب آنها تکمیل شود.

وی توسعه علمی ایران را یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد دانست و گفت: تمامی اعضای خانواده بزرگ دانشگاه آزاداسلامی اعم از اساتید، کارکنان و دانشجویان می‌توانند در بهبود کیفیت این دانشگاه موثر باشند و در این مسیر باید تمام تلاش خود را مبذول کنند.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: ما وظیفه خودمان می‌دانیم که از حداکثر وقت خود استفاده کنیم، اگر چه ماموریتی چهار ساله به من سپرده شده است اما خود را متعهد می‌دانم که در این دوران به اندازه ۸ سال کار کنم.

وی در ادامه، از نمایندگان تام الاختیار رئیس دانشگاه در هیات‌های امنای استانی خواست تا با دقت بیشتری به بخشنامه‌ها و آئین نامه دانشگاه آزاداسلامی ورود پیدا کنند، چرا که بدون داشتن اشراف کامل به آن، نمی‌توانند به مهم‌ترین وظیفه خود که همان نظارت است، عمل کنند.

میرزاده در این جلسه همچنین به ارائه چند پیشنهاد برای بهبود عملکرد نمایندگان تام الاختیار پرداخت و گفت: نمایندگان تام الاختیار کمیسیون های هفتگی را به صورت مرتب تشکیل دهند و راه‌های تفویض اختیار بیشتر را در این جلسات مورد بررسی قرار دهند. همچنین می‌توانند روابط بین معاون هماهنگی و دبیر هیات امنا را مورد بازنگری قرار دهند و پیشنهادهای خود را برای تقویت و تنظیم ارتباط کاری آنها مطرح سازند.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به تامین ۱۲ درصد از منابع مالی واحدها غیر از شهریه گفت: تنها ۳ درصد از ۱۲ درصد مربوط به طرح‌های دانش بنیان است. درآمدزایی منحصر به راه اندازی کارهای اقتصادی نیست، روسای واحدها می‌توانند وارد فعالیت‌های اقتصادی متناسب با اهداف دانشگاه آزاداسلامی شوند به عنوان مثال دانشگاه آزاداسلامی با توجه به داشتن حدود ۵ میلیون نفرفارغ التحصیل، می‌تواند برای حدود یک میلیون نفر از آنها دوره‌های باز آموزی برگزار کند.

میرزاده همچنین جذب کمک‌های خیرین را یکی دیگر از وظایف هیات‌های امنای استانی برشمرد و گفت: همان گونه که ستادی به عنوان خیرین مدرسه ساز وجود دارد، می‌توان ستادی مشابه آن با عنوان ستاد خیرین دانشگاه ساز تاسیس کنیم و با استفاده از کمک‌های مردمی به ساخت و توسعه آزمایشگاه‌های و زیربناهای علمی و پژوهشی اقدام کنیم.

وی افزود: جذب دانشجو از استان‌های مرزی یکی دیگر از اقداماتی است که هیات‌های امنای استانی می‌توانند برای آن برنامه ریزی کنند.

رئیس دانشگاه آزاد، اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی را یکی دیگر از اولویت‌ها برشمرد و افزود: ایجاد بانکی اطلاعاتی از مفاخر استانی و برگزاری نکوداشت برای آنها، با هدف معرفی و شناساندن آنها به نسل جوان از مهم‌ترین وظایف ما دانشگاهیان به شمار می‌رود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری