اين نكته مهم در زندگي آقاي عسگراولادي وجود دارد كه هميشه مجموعه‌اي از جريانات سياسي با او مخالف بودند و اين نشانه اين بود كه در تصميم‌گيري رأي و نظر خود آقاي عسگراولادي مهم بود.

به گزارش قم خبر ، محمد علی ابطحی در گفتگویی که ماهنامه 42 به مناسبت سالگرد مرحوم عسگراولادی منتشر کرده است به مخالفت جریانهای مختلف با وی اشاره کرده و می گوید: آقاي عسگراولادي آجرهاي حيات سياسي‌شان را دانه به دانه چيده بودند. اين نكته مهم در زندگي آقاي عسگراولادي وجود دارد كه هميشه مجموعه‌اي از جريانات سياسي با او مخالف بودند و اين نشانه اين بود كه در تصميم‌گيري رأي و نظر خود آقاي عسگراولادي مهم بود. 
 
وی در ادامه به مخالفت خود با عسگراولادی در سالهای دهه 60 اشاره کرده و می افزاید:من مدير راديو شده بودم و سخنراني‌هاي ظهر به ويژه ساعت يك تا دوي روزهاي شنبه بسيار مهم بود. در اين فاصله سخنراني پيش از خطبه‌هاي روز جمعه پخش مي‌شد. من يكي از اولين اقداماتي كه انجام دادم اين بود كه وقتي آقاي عسگراولادي براي اولين بار صحبت كرد، اين سخنراني را پخش نكردم! حقيقت اين بود كه با آقاي عسگراولادي خوب نبوديم و اين جريان مربوط به سال 63 يا 64 است. ما خدمت آقاي خامنه‌اي زياد مي‌رفتيم. قبل از انقلاب و بعد از انقلاب هم به صورت هفتگي يا 10 روز يك بار در رياست جمهوري گعده داشتيم و خيلي هم ما را دوست داشتند. خود آقا هم گفتند كه بنده مدير راديو شوم. در يكي از جلسات كه آقاي طبسي هم بودند، آقاي خامنه‌اي سر اين جريان بنده را خيلي دعوا كردند و وقتي خواستند عباي خود را بردارند خيلي عصباني شدند. 
 
ابطحی در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه مؤتلفه بعد از آقاي عسگراولادي به ريشه‌ها و هويت خودش كمتر توجه مي‌كند به انتقاد از این حزب پرداخته و می گوید: اين حزب هويت خودش را به علت از خودگذشتگي‌ها و رنج‌هاي مرحوم عسگراولادي، عراقي و بزرگان به زنجيركشيده هيئت‌هاي مؤتلفه در رژيم گذشته به دست آورده است.بايد توجه كنيم كه اگر پشتوانه پر از جهاد آقاي عسگراولادي و بزرگان مؤتلفه را حذف كنيم خطر بزرگ اين است كه اين حزب تبديل به يك تشكيلات افراطي شود كه ديگران براي آن تصميم مي‌گيرند. در اين حالت از مؤتلفه چيزي باقي نمي‌ماند و تندروها هم به هيچ وجه جاي چهره‌هاي هويت‌دار و شناسنامه‌دار اين حزب را نخواهند گرفت. 
 
گفتنی است متن کامل این گفت و گو در شماره اخیر ماهنامه 42 منتشر شده و روی دکه های مطبوعات قرار گرفته است.  

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری