کد خبر: 10169

جدیدترین آمارها از استفاده کاربران ایرانی از اینترنت نشان می دهد که ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۵۳.۲۹ درصد رسیده و اتصال به شبکه اینترنت از طریق تکنولوژی ADSL بیشترین سهم را در میان سایر اتصالات به خود اختصاص داده است؛ در همین حال استان مازندران بیشترین کاربران اینترنت در ایران را در اختیار دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، براساس آمارهایی که در سامانه مديریت ضريب نفوذ اينترنت كشور آمده، ایران با ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹ نفر جمعیت دارای ۴۰ میلیون و ۴۶ هزار و ۷۸۵ کاربر اینترنت و ۲۳ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۲۶۸ مشترک است که با این وجود ضریب نفوذ اینترنت در ایران تا پایان سه ماهه اول امسال حدود ۵۳.۲۹ درصد برآورد می شود؛ این درحالی است که تا پایان سال ۹۲ ضریب نفوذ اینترنت در ایران ۴۹.۱۳ درصد بوده است.

بیشترین و کمترین کاربران اینترنت

براساس بررسی های به عمل آمده استان مازندران با ضریب نفوذ ۹۲.۶۴ درصد بیشترین کاربران اینترنت در ایران را از آن خود کرده است و پس از این استان، تهران با ضریب نفوذ ۷۶.۹۳، اصفهان با ضریب نفوذ ۶۳.۲۹ درصد، خوزستان با ضریب نفوذ ۵۹.۰۱ و سمنان با ضریب نفوذ ۵۷.۴۳ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

این درحالی است که استان خراسان شمالی با ضریب نفوذ ۲۹.۰۴ کمترین کاربران اینترنت در کشور را دارد و محروم ترین استان از نظر دسترسی به اینترنت محسوب می شود.

عبور ضریب نفوذ اینترنت باندپهن از مرز ۳۰ درصد

درصد استفاده کاربران ایرانی از اینترنت باندپهن تا پایان سه ماهه اول امسال رشدی دوبرابری را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. به این معنی که هم اکنون ضریب نفوذ اینترنت باندپهن در کشور ۳۱.۱۶ درصد اعلام شده و این درحالی است که این رقم تا پایان سال ۹۲ حدود ۱۷.۷۷ درصد برآورد شده است.

ADSL محبوبترین سرویس اینترنتی در میان ایرانیها

تا پایان ۳ ماهه اول سال ۹۳ شمار کاربران اینترنت ADSL در ایران به ۱۳ میلیون و ۱۷۰هزار و ۴۱۸ نفر رسید و این فناوری توانسته بیشترین کاربران اینترنت در ایران را از به خود جلب کند؛ هم اکنون ضریب نفوذ فناوری ADSL در ایران ۱۷.۵۳ درصد برآورد می شود و این فناوری ۵ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۱۶۷ مشترک نیز دارد.

پس از فناوری ADSL ، اینترنت موبایل بیشترین میزان اتصالات به اینترنت را در ایران در اختیار دارد؛ هم اکنون ۱۱میلیون و ۶۹ هزار و ۱۳۰ ایرانی از طریق موبایل به اینترنت وصل می شوند و ضریب نفوذ اینترنت موبایل در ایران ۱۴.۷۳ درصد اعلام شده است.

۹ درصد ایرانیها همچنان کاربر اینترنت دایل آپ هستند

آمارهای ارائه شده حاکی از آن است که همچنان ۹.۲۳ درصد کاربران اینترنت در ایران با اینترنت دایل آپ و با سرعتی حدود ۶۴ کیلوبیت در ثانیه به شبکه جهانی متصل می شوند و تعداد کاربران این فناوری نیز ۶ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۷۶۰ نفر و تعداد مشترکان ۳ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۳۸۰ نفر برآورد می شوند.

شمار کاربران فناوری وایمکس در ایران نیز به ۲ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده و سامانه مديریت ضريب نفوذ اينترنت كشور، ضریب نفوذ این فناوری را ۳.۶۸ درصد با یک میلیون و ۱۰۶ هزار و ۵۹۱ اشتراک اعلام کرده است.

در همین حال ۶ میلیون و ۱۰۶ هزار نفر از طریق فیبر به اینترنت متصل می شوند و ضریب نفوذ این فناوری با ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار مشترک در ایران ۸.۱۳ درصد برآورد شده است.

آمارهای ارائه شده از سوی سامانه مديریت ضريب نفوذ اينترنت كشور، تا پایان ۳ ماهه اول سال ۹۳ را شامل می شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری