چند رسانه آمریکایی در آستانه نشست سه جانبه وزیران امور خارجه ایران و آمریکا با مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مسقط، مدعی شدند که مشاور رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران نیز در گفتگوهای سه جانبه عمان حضور خواهد داشت.

به گزارش  قم خبر به نقل از مهر، نمی توان در این مورد شک کرد که مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای ۱+۵ وارد مرحله حساسی شده از همین رو قرار است امروز یکشنبه دیداری سه جانبه با حضور "محمد جواد ظریف"، "جان کری" و "کاترین اشتون" در مسقط پایتخت عمان برگزار شده و پس از این دیدار از تاریخ ۱۱ نوامبر نیز مذاکرات اعضای ۱+۵ با ایران در این کشور عربی حاشیه خلیج فارس انجام خواهد شد.

در همین رابطه رسانه هایی همچون المانیتور و هافینگتون پست با اشاره به حساسیت این مذاکرات و بالا گرفتن احتمال توافق جامع هسته ای مدعی شده اند که با توجه به حساسیت مذاکرات رهبر ایران مشاور ارشد خود در امور بین الملل را راهی مسقط کرده تا در نشست سه جانبه امروز حضور داشته باشد.

البته این رسانه ها از قید احتمال در مورد حضور "علی اکبر ولایتی" در مذاکرات مسقط استفاده کرده اند. در همین رابطه المانیتور می نویسد که دیپلمات های ایرانی و آمریکایی از تائید این خبر که ولایتی در مذاکرات امروز حضور خواهد داشت خودداری کره اند.

این رسانه ها می نویسند: اگر حضور ولایتی در مذاکرات امروز مسقط تائید شود نشانه آن است که از نگاه رهبر ایران توافق جامع هسته ای قابل حصول است.

بر اساس این گزارش، "ریچارد هاس" رئیس شورای روابط خارجی آمریکا، نیز در توئیتر از احتمال حضور ولایتی در مذاکرات امروز مسقط خبر داده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری