کد خبر: 10161

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی تاکید کرد:‌ طرح ملی تحول در نظام سلامت دولت مورد قبول جامعه پزشکی است و همه پزشکان به طور متعهدانه با این طرح همکاری می کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، دکتر محمد جهانگیری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: خوشبختانه دولت رویکرد بسیار سازنده ای در تامین مطالبات جامعه پزشکی دارد و با واقعی شدن تعرفه ها انتظار داریم رضایت مردم هم به طور حداکثر جلب شود و اگر کمتر از یک درصد هم تخلف باشد پیش از مردم خود پزشکان مطالبه برخورد با تخلفات پزشکی را دارند و هموطنان مطمئن باشند جامعه پزشکان به طور کامل همکاری خواهند کرد.

وی گفت: اجرای این طرح گام بلندی در تامین خواسته های جامعه پزشکی است و بسیار کار علمی و ارزشمندی محسوب می شود و جامعه پزشکی هم متعهدانه پای کار است و از حرکت های خوب دولت حمایت می کند.

جهانگیری افزود: سقف تعرفه های مصوب مورد توافق جامعه پزشکی و دولت است و خوشبختانه انضباط مالی خوبی هم ایجاد می شود و با هرگونه تخلفی که ایجاد می شود برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: موارد احتمالی تخلف شامل رعایت نکردن سقف تعرفه های مصوب است و همچنین پرداخت های غیر شفاف و خارج از موسسات درمانی و ارائه نکردن صورتحساب رسمی در برابر دریافت هرگونه وجهی است.

جهانگیری افزود:‌ حتی اگر تعرفه های مصوب در خارج از بیمارستان و بدون صدور صورتحساب رسمی دریافت شود باز هم تخلف محسوب خواهد شد.

معاون سازمان نظام پزشکی گفت:‌ کتاب ارزش نسبی خدمات پزشکی همراه با بسته نظارتی مصوب اجرا می شود و بیش از ۹۹ درصد جامعه پزشکی همراهی می کنند و البته ما انتظار داریم حتی یک پرونده تخلف هم گزارش نشود و اندک متخلفان هم بدانند که جریمه خواهند شد و حتی محرومیت از طبابت هم جزو مجازات خواهد بود و ما بیش از مردم خواهان برخورد با متخلفان هستیم.

جهانگیری افزود: مردم در مراجعه به بیمارستان ها باید هزینه ها را در قالب رسید رسمی و صورتحساب بیمارستان پرداخت کنند و اگر انتقاد یا شکایتی و موارد مشکل داری را داشتند می توانند به سامانه های ارتباطی سامانه تلفنی ۱۶۹۰ و سامانه الکترونیکی ۱۶۹۰ طرح کنند که ستادهای استانی تا مدت ۱۰ روز رسیدگی می کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری