کد خبر: 10158

در پی شهادت خیر حمدان جوان ۲۲ ساله فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای پلیس صهیونیستی موجی از خشم بر ساکنان روستای کفر کنا در الجلیل واقع در شمال اراضی اشغالی ۴۸ حکمفرما شده است و کمیته عالی پیگیری امور عرب‌های ساکن فلسطین اشغالی امروز (یکشنبه) را اعتصاب عمومی اعلام کرد.

به گزارش قم خبر ،‌ ایسنا به نقل از اسکای نیوز عربی خبر داد، روستای کفر کنا و مناطقی دیگر در فلسطین اشغالی در پی شهادت این جوان فلسطینی صحنه درگیری شدید فلسطینیان با نیروهای پلیس صهیونیستی بوده است و بسیاری از خیابان‌های اصلی این روستا مسدود شده است و همه فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ خود را برای اعتصاب سراسری در روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه آماده می‌کنند.

پلیس رژیم صهیونیستی مدعی شد که حمدان قصد حمله به عناصر پلیس صهیونیستی در جریان یک درگیری خانوادگی را داشته که در نهایت عناصر پلیس به سمت وی تیراندازی و او را به شدت زخمی کردند و در نهایت این جوان پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

اما تصاویری که دوربین‌های مداربسته ثبت کرده‌اند ادعاهای پلیس صهیونیستی را رد می‌کند. در این تصاویر این گونه دیده می‌شود که یک جوان فلسطینی به خودروی پلیس ضربه‌ای وارد می‌کند، اما هنگامی که نیروهای پلیس پیاده می‌شوند او نیز عقب‌نشینی می‌کند و خطری برای آنها ایجاد نمی‌کند، اما با این وجود نیروهای پلیس به سمت وی تیراندازی کرده و او را به شدت زخمی می‌کنند که و این جوان پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت خونریزی و جراحات وارده به شهادت می‌رسد.

در همین راستا، کمیته عالی مبارزه با خشونت در اراضی اشغالی ۴۸ شهادت خیر حمدان جوان فلسطینی ساکن روستای کفر کنا به ضرب گلوله نیروهای پلیس صهیونیستی را محکوم کرد.

این کمیته در بیانیه‌ای پلیس رژیم صهیونیستی را مسئول این جنایت معرفی و تاکید کرد که پلیس با کینه و دشمنی با عرب‌های ساکن اراضی اشغالی تعامل می‌کند و به دستورالعمل‌های کمیته اور که پس از ناآرامی‌های قدس و مسجد الاقصی تشکیل شد عمل نمی‌کند. در آن درگیری‌ها ۱۳ جوان فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای پلیس صهیونیستی به شهادت رسیدند و کمیته اور در آن زمان اعلام کرد که پلیس تعامل نژاد پرستانه‌ای با عرب‌های ساکن اراضی اشغالی دارد.

رئیس این کمیته پلیس رژیم صهیونستی را منبع خشونت و نقض حقوق شهروندان عرب دانست و تاکید کرد که این کمیته پرونده شهادت حمدان را با همکاری شورای روستای کفر کنا بررسی خواهد کرد و تحقیقات گسترده و فراگیری را در این راستا به منظور شناسایی مجرمان و تحویل آنها به دادگاه انجام خواهد داد.

از سوی دیگر، مسعود غنایم، نماینده عرب کنست صهیونیستی در پیامی فوری به اسحاق آهارونوویچ وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خواستار تحقیق فوری برای رسیدگی به پرونده حمدان و اعلام جزئیات شهادت وی شد.

مسعود غنایم تصریح کرد که این اقدام پلیس رژیم صهیونیستی ثابت کرد که پلیس اهمیتی به جان عرب‌ها و فلسطینیان در اراضی اشغالی قائل نمی‌دهد.

وی این اقدام جنایتکارانه را بسیار خطرناک خواند و نسبت به پیامدهای آن و خیزش مردمی علیه دشمن صهیونیستی در این منطقه هشدار داد.

قرار است نشستی در شورای محلی روستای کفر کنا با مشارکت کمیته عالی پیگیری امور عرب‌های ساکن اراضی اشغالی ۴۸ و سازمان‌ها و نهادهای عربی و محلی به منظور رسیدگی به این مساله برگزار شود و پس از آن نیز تظاهرات گسترده‌ای در محکومیت شهادت این جوان فلسطینی در میدان شهدای این روستا برپا شود.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرده است که اسرائیل هرگز در برابر خشونت‌ها در کفر کنا کوتاه نخواهد آمد و عاملان اغتشاش را براساس قانون مجازات خواهد کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری