کد خبر: 10157

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برجسته کردن اختلافات مذهبی در کشورهای اسلامی جای تأسف دارد و این اقدام آنها مجال کافی برای دشمنان اسلام فراهم می‌آورد تا به مقدس‌ترین مکان اسلامی توهین و جسارت کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (۱۸ آبان ماه ۹۳) گفت: جریان وحشی تروریستی دائماً درگیری با مسلمانان را در کشورهای اسلامی به وجود می‌آورد که نمونه‌هایی از این رفتار ذلیلانه را در ایام عزاداری حسینی نیز مشاهده کردیم این اقدام از طرفی فضای فرصت‌طلبی را برای رژیم صهیونیستی نیز ایجاد کرده است تا در همین ایام دست به اقدامی گستاخانه بزند و با هتاکی به قبله اول مسلمانان (مسجدالاقصی) قلوب مسلمانان را جریحه‌دار کند.

وی افزود: گر چه ملت غیور فلسطین با حرکت انقلابی خود عرصه را بر رژیم صهیونیستی تنگ کرده است اما موضوع تأسف‌بار این است که وقتی کشورهای اسلامی این چنین درگیر مسائل درونی خود باشند و اختلافات مذهبی را عمده کنند و با رفتار تروریستی بدترین لطمه را به امت اسلامی بزنند مجال کافی و ابزار مناسب برای دشمنان اسلام فراهم می‌شود که به مقدس‌ترین مکان اسلامی توهین و جسارت کنند و طرح‌هایی برای غصب اراضی اطراف قبله مسلمانان فراهم کند تا با آوارگی مسلمانان طرح یهودی‌سازی قدس را پیگیری کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در مقابل این اقدام شنیع رژیم صهیونیستی دولت‌های اسلامی باید از خواب بیدار شوند و در مقابل توطئه‌های این رژیم بی‌هویت فریاد برآورند و با ملت مظلوم فلسطین که این روزها با قیام خود نیاز به حمایت مسلمانان دارند همصدا شوند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی این اقدام غیراسلامی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی را محکوم و از نهادهای بین‌المللی به ویژه اتحادیه‌ بین‌المجالس می‌خواهد تا در مقابل اقدامات فاسد این رژیم ایستادگی کند.

وی در پایان با اشاره به عزاداری سوگواران حسینی در ایام عزاداری آن حضرت گفت: امسال نیز ملت بزرگ ایران همچون همیشه در عزای حسینی مخصوصاً در تاسوعا و عاشورا با حضور یکپارچه غیرت دینی خود را نشان دادند که باید در مقابل این همت بلند و شرف وجدان دینی ملت عزیز سر تعظیم فرود آورد. همین حب اهل بیت (ع) عزت و سربلندی و همبستگی ملی را پایدار کرده آن هم در شرایط پرهیاهو و غوغای رذالت‌های سیاسی در منطقه.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری